Hlavní navigace

Apple odkládá bílý iPhone 4, pouzdra jej vyjdou na 175 milionů dolarů

27. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Apple má další problém. Bílý iPhone 4 v dohledné době na trhu nebude. Firma přiznává, že jeho výroba je z blíže nespecifikovaných důvodů oproti původním představám náročnější, takže se zákazníci na konci tohoto měsíce bílé verze nedočkají. Apple už tentokrát neposkytl ani nějaký nový konkrétnější termín. Pouze uvedl, že bílý iPhone 4 bude později v tomto roce. Množí se spekulace, co je příčinou. Podle některých dohadů by mohl být zádrhel v přípravě displeje pro bílý design, ale objevují se i…

Apple má další problém. Bílý iPhone 4 v dohledné době na trhu nebude. Firma přiznává, že jeho výroba je z blíže nespecifikovaných důvodů oproti původním představám náročnější, takže se zákazníci na konci tohoto měsíce bílé verze nedočkají. Apple už tentokrát neposkytl ani nějaký nový konkrétnější termín. Pouze uvedl, že bílý iPhone 4 bude později v tomto roce. Množí se spekulace, co je příčinou. Podle některých dohadů by mohl být zádrhel v přípravě displeje pro bílý design, ale objevují se i názory, že by bílý iPhone 4 mohl přinést jiné řešení antény, které by netrpělo notoricky známým problémem se ztrátou signálu.

Jak známo, ten Apple u černého iPhonu 4 prozatím vyřešil aktualizací softwaru a rozdáváním plastových krytů. Nový software by již prý neměl uživatelům poskytovat mystifikující informace o síle signálu a plastový kryt má zmírnit ztrátu signálu po dotyku ruky. Rozdávání pouzder přijde Apple na 175 milionů dolarů. Alespoň to tvrdí jeho finanční ředitel Peter Oppenheimer. Problémů se navíc chytla konkurence a pochopitelně si chce přihřát polívčičku. Například Samsung v Anglii oslovuje některé uživatele iPhone 4, kteří si stěžovali na jeho problémy, s nabídkou mobilu Galaxy S zdarma. (I4U News, PC World, Engadget)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.