Hlavní navigace

Apple potvrdil, že kupuje Lala.com. Více prozradit nehodlá

11. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Apple potvrdil, že kupuje službu Lala.com, která se orientuje na streamování hudby po Internetu a za poplatek umožňuje přístup k osmi milionům písniček. Apple sice akvizici potvrdil, ale podrobnosti k ní nesdělil. Mluvčí společnosti americkým novinářům odvětil, že Apple čas od času kupuje malé technologické firmy, ale podrobnosti nebo další plány nebude komentovat. Samozřejmě se roztočil kolotoč spekulací a dohadů o tom, co nyní Apple chystá. Evidentně se chce aktivně zapojit i do poskytování…

Apple potvrdil, že kupuje službu Lala.com, která se orientuje na streamování hudby po Internetu a za poplatek umožňuje přístup k osmi milionům písniček. Apple sice akvizici potvrdil, ale podrobnosti k ní nesdělil. Mluvčí společnosti americkým novinářům odvětil, že Apple čas od času kupuje malé technologické firmy, ale podrobnosti nebo další plány nebude komentovat. Samozřejmě se roztočil kolotoč spekulací a dohadů o tom, co nyní Apple chystá. Evidentně se chce aktivně zapojit i do poskytování služeb v oblasti streamované hudby a začínat na zelené louce nehodlá.

Netřeba zdůrazňovat, že Apple je dnes se svým iTunes Store velkým hráčem v oblasti online prodeje hudby. Využití služby Lala.com a její technologie ale ukáží pravděpodobně až další měsíce. Kalifornská společnost stojící za Lala.com dosud své služby poskytovala mimo jiné portálu Yahoo, aukční síni eBay nebo společnosti AOL. Naposledy začala spolupracovat s Googlem na zajištění hudebního servisu ve vyhledávači pro americké uživatele. Právě výhradně na ně se Lala.com orientuje. (USA Today)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.