Hlavní navigace

Apple: problém se ztrátou signálu má i konkurence

19. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Apple nevystačil s původním vysvětlením, že za problémy mobilu iPhone 4 se ztrátou signálu je softwarová chyba ve výpočtu jeho síly. Na mimořádné tiskové konferenci oznámil, že nespokojeným zákazníkům bude zdarma dodávat kryt na iPhone 4. Ten by měl zmírnit problémy se signálem při kontaktu mobilu s rukou uživatele. Apple má co žehlit. Americká média celé kauze začala říkat „Antennagate“ a vlna negativní publicity je velmi silná. Spotřebitelský magazín Consumer Reports pak na základě vlastního…

Apple nevystačil s původním vysvětlením, že za problémy mobilu iPhone 4 se ztrátou signálu je softwarová chyba ve výpočtu jeho síly. Na mimořádné tiskové konferenci oznámil, že nespokojeným zákazníkům bude zdarma dodávat kryt na iPhone 4. Ten by měl zmírnit problémy se signálem při kontaktu mobilu s rukou uživatele. Apple má co žehlit. Americká média celé kauze začala říkat „Antennagate“ a vlna negativní publicity je velmi silná. Spotřebitelský magazín Consumer Reports pak na základě vlastního testu doporučil nový iPhone 4 nekupovat právě kvůli problémům se signálem.

Apple ale kontruje a poukazuje na další mobily, které mají podobné problémy. Konkrétně jmenuje BlackBerry Bold 9700, HTC Droid Eris nebo Samsung Omnia II. Vlastně se snaží ukázat, že jde o běžný jev. Apple to předvádí i na svém webu. Problém je prý také v chybě výpočtu síly signálu, kvůli které dochází k jevu prudké ztráty signálu. Touto chybou mají být postiženy i předešlé verze iPhonu a opravuje ji nový iOS 4.0.1.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.