Hlavní navigace

Apple proniká do českého školství

9. 6. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Počítače značky Apple začínají pronikat do českého školství a navazují tak na své úspěchy ze školství evropského. Analytická agentura Gartner potvrdila, že se Apple ve čtvrtém čtvrtletí roku 2005 stal největším dodavatelem osobních počítačů do školství na západoevropském trhu. Společnost si udržela vysoké tempo růstu a dosáhla 15,2% podílu na tomto trhu. Za úspěchem Apple údajně stojí i menší bezpečnostní problémy s malwarem operačního systému Mac OS X. Pokud by snad školy potřebovaly vedle…

Počítače značky Apple začínají pronikat do českého školství a navazují tak na své úspěchy ze školství evropského. Analytická agentura Gartner potvrdila, že se Apple ve čtvrtém čtvrtletí roku 2005 stal největším dodavatelem osobních počítačů do školství na západoevropském trhu. Společnost si udržela vysoké tempo růstu a dosáhla 15,2% podílu na tomto trhu. Za úspěchem Apple údajně stojí i menší bezpečnostní problémy s malwarem operačního systému Mac OS X. Pokud by snad školy potřebovaly vedle tohoto minoritního systému používat například mainstreamová Windows XP, je tu nedávno oznámený software Boot Camp, který umožňuje provozovat v počítačích Mac s procesory Intel systém Windows XP. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.