Hlavní navigace

Apple vyplatil vývojářům za posledních sedm týdnů miliardu dolarů

13. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Apple vydělává stále více na prodeji aplikací. Jen za posledních sedm týdnů si prostřednictvím App Store přišla na 430 milionů dolarů.

Když společnost Apple oznamovala koncem ledna hospodářské výsledky za první fiskální čtvrtletí 2013, vypustila do světa také informaci o tom, že vývojářům, kteří nabízejí své aplikace prostřednictvím App Store, vyplatila firma již 7 miliard dolarů.

Včera šéf Applu Tim Cook prohlásil, že vývojářům poslala už 8 miliard dolarů. První fiskální čtvrtletí 2013 končilo pro Apple 29. prosince 2012 a z toho plyne, že za posledních sedm týdnů vydělali vývojáři prostřednictvím App Store miliardu dolarů. 

První miliardu dolarů přitom firma vyplatila vývojářům v červnu 2010 po více než dvou letech od spuštění iTunes App Store. V červenci hlásila firma pokoření mety 2,5 miliardy dolarů, v červenci 2012 už to bylo 5,5 miliardy dolarů. V lednu pak 7 miliard dolarů a nyní už zmiňovaných 8 miliard dolarů. 

Dá se předpokládat, že tempo poroste i v průběhu letošního roku. I kdyby se ale zastavilo, přiteklo by letos na účty Apple z prodeje aplikací okolo 3,2 miliardy dolarů. Vývojáři z prodeje aplikací dostávají 70 procent, zbytek připadá Applu.

Za poslední čtvrtletí přitom Apple vykázal celkové příjmy ve výši 54,5 miliardy dolarů.

Content tip EARLY

Konkurenční Google, Microsoft či Blackberry údaje o částkách vyplacených vývojářům nezveřejňují.

Zdroj: The Guardian

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).