Hlavní navigace

App Store

250 aplikací v App Store shromažďovalo informace o uživatelích

E-maily, instalované aplikace, sériová čísla a další citlivé informace uživatelů končí bez jejich vědomí v zásadě neznámo kde.

Daniel Dočekal

20. 10. 2015 9:03
Doba čtení: 1 minuta

Kontrola Applu poprvé zklamala, v aplikacích z App Storu byl malware

Škodlivý kód zřejmě nenapáchal velké škody, ukázal ale, že výrobci virů si dokážou najít cestu i do zatím neprůstřelného obchodu Applu.

David Slížek

21. 9. 2015 9:48
Doba čtení: 1 minuta

83 % aplikací pro iOS je v App Store prakticky neviditelných

Podle analýzy společnosti Adjust přitom počet takřka neobjevitelných aplikací, které se nezobrazují v žádných žebříčcích, v loňském roce výrazně stoupl.

Daniel Dočekal

4. 2. 2015 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Apple nasadil ochranu před lidmi, kteří zneužívají vracení zboží v iTunes

Před několika týdny jsme se divili, proč Apple nechává iTunes ve stavu, kdy si můžete nechat vrátit peníze za koupené zboží a přitom si ho nechat. Odpověď je tu.

David Slížek

13. 1. 2015 13:29
Doba čtení: 1 minuta

Nákupy na iTunes můžete vrátit bez udání důvodu. Stane se z něj půjčovna?

Čtrnáctidenní lhůta na vrácení zboží bez udání důvodu funguje u e-shopů běžně. Přistoupit na ni musel i Apple. Vyzkoušeli jsme, jak to funguje.

Jan Beránek

30. 12. 2014 15:57
Doba čtení: 3 minuty

App Store Applu není imunní, najdete v něm řadu podvodných aplikací

Apple určitě nezkouší všechny aplikace. Kdyby tomu tak bylo, těžko by mohl být v App Store třeba QuickOffice, stejně jako řada dalších podobných podvodů.

Daniel Dočekal

8. 12. 2014 9:02
Doba čtení: 2 minuty

Apple udeřil na aplikace, které příliš sdílejí a doporučují další aplikace

Nabízet odměnu za sdílení na sociální sítě je nově podle Applu něco, co se nesmí přehánět. Podle některých je to varování Facebooku.

Daniel Dočekal

16. 6. 2014 15:52
Doba čtení: 1 minuta

Majitelé iPhonů a iPadů loni utratili v App Storu 200 miliard korun

Jen v prosinci byly staženy tři miliardy aplikací, za které uživatelé zaplatili 20 miliard korun. Příjmy utěšeně rostou navzdory tomu, že Apple ztrácí tržní podíl.

Martin Vyleťal

7. 1. 2014 17:18
Doba čtení: 1 minuta

AppGratis odstraněno z App Store pro porušení pravidel, budou následovat další?

Populární služba umožňující získávat aplikace z App Store zdarma, byla odstraněna z App Store. Zůstává řada otázek, včetně dohadů o tom, zda se Apple nechystá k čistce.

Daniel Dočekal

11. 4. 2013 9:05
Doba čtení: 4 minuty

Apple konečně zapnulo https v App Store, napravilo tím řadu zranitelností

V polovině loňského roku Elie Bursztein upozornil Apple na řadu zranitelností souvisejících s App Store aplikací pro iOS. Náprava je konečně tu, v březnu 2013.

Daniel Dočekal

10. 3. 2013 9:29
Doba čtení: 1 minuta

ČNB přichází s aplikací České peníze i pro Android

Více než rok po zveřejnění mobilní aplikace pro iOS, která nabízí přehled všech současných českých platidel, představila Česká národní banka dnes i verzi pro operační systém Android.

Martin Vyleťal

26. 2. 2013 20:33
Doba čtení: 1 minuta

Apple vyplatil vývojářům za posledních sedm týdnů miliardu dolarů

Společnost Apple vydělává stále více na prodeji aplikací. Jen za posledních sedm týdnů si prostřednictvím App Store přišla na 430 milionů dolarů.

Martin Vyleťal

13. 2. 2013 15:34
Doba čtení: 1 minuta

Kalifornie považuje kriminalitu okolo aplikací pro iOS za vážný problém

Podvody ve velkém, taková je situace okolo řady aplikací pro iOS. Soudě podle posledního kroku Apple (znemožnění aktualizace screenshotů aplikace bez zveřejnění nové verze a absolvování nového schvalovacího procesu) je to problém dostatečně vážný. Myslí si to i stát Kalifornie, který prostřednictvím generální  prokurátorky vydal 22 stránek dlouhý dokument zabývající se právě aplikacemi.

Daniel Dočekal

13. 1. 2013 10:07
Doba čtení: 1 minuta

Apple neumožní měnit obrázky aplikací v App Store po zveřejnění aplikace

Obrana proti podvodům, to je důvod znemožnění změny obrázků aplikací poté, co byla aplikace zveřejněná. Případná změna bude možná pouze pokud tvůrci aplikace dodají novou verzi aplikace a celek tak (opět) projde schvalovacím řízením. Beginning January 9, app screenshots will be locked in iTunes Connect once your app has been approved. New screenshots may be uploaded when you submit a binary for an update to an existing app or a new app. For more information on capturing and using screenshots,…

Daniel Dočekal

10. 1. 2013 17:00
Doba čtení: 1 minuta

Amazonu se podařilo dosáhnout zamítnutí sporu s Apple o "AppStore"

Federální soud v San Francisku souhlasil s požadavkem na zamítnutí žaloby Apple vůči Amazonu, týkající se používání slova „AppStore“ – Apple se u soudu dožadovalo toho, aby Amazon nepoužíval pro svůj aplikační obchod právě toto slovo (na základě vlastněné značky „App Store“). Podle žaloby šlo o záměrné matení. Amazon na žalobu reagoval upozorněním, že termín „app store“ se stal obecným názvem. Mimo jiné poukazoval i na to, že Steve Jobs v minulosti a Tim Cook v současnosti toto slovní spojení…

Daniel Dočekal

3. 1. 2013 12:27
Doba čtení: 1 minuta

Letošní rok pohledem týdeníku Ekonom zdarma pro iPad a iPhone

Dnes vyšlo speciální číslo týdeníku Ekonom pro iPad a iPhone s názvem TOP Ekonom 2012. Vydání se skládá z 24 článků, dvou nejlepších z každého měsíce. Navíc obsahuje původní bonusy. Jde například o čtyři fotogalerie, výběr nejlepších citátů roku 2012 či anketu mezi významnými osobnostmi, které vybíraly nejdůležitější událost končícího roku.

Martin Vyleťal

27. 12. 2012 10:15
Doba čtení: do minuty

Boj o "App Store" mezi Amazonem a Apple stále není u konce

Americký federální soud v Oaklandu ve středu sledoval souboj mezi Apple a Amazonem. Bitva se týká používání termínu „App Store“, který Amazon považuje za obecný a také tvrdí, že jej tím pádem není možné chránit jako obchodní značku. Apple samozřejmě nesouhlasí a staví vše na tom, že je to právě Apple, kdo zavedl „měřítko“ pro nákupy aplikací online. A že je to Apple, kdo rozhoduje o použití tohoto termínu.

Daniel Dočekal

1. 11. 2012 17:22
Doba čtení: 1 minuta

Apple přes noc zvedl evropské ceny v App Store

Placené aplikace v iTunes App Store se přes noc pro Evropu zdražily. Zprávu o tom přinesla agentura dpa‑AFX. Ceny v eurech se zvedly o více než deset procent. Apple to neohlásil předem, tvůrci aplikací i uživatelé jsou postaveni před hotovou věc. Tvůrci si cenu nastavují sami, ale vybírají přitom z Applem připravených stupínků, a právě ty Apple zvedl. Nejnižší cena se zvedla z €0,79 na €0,89; jestliže aplikace stála €1,59, stojí nyní €1,79, a prodávala‑li se za €7,99, nyní na ni potřebujete €8…

Marek Janouš

26. 10. 2012 14:16
Doba čtení: do minuty

Google Play slaví slevami - 25 miliard stažení, 675 tisíc aplikací

Apple App Store dosáhl 25 miliard stažení v březnu tohoto roku, Google Play (původně Android Market) dosáhl této hranice právě nyní. Najdete na něm 675 tisíc aplikací, což je jenom o velmi málo méně, než v App Store (700 tisíc). Dosažení 25 miliard stažení trvalo Google Play čtyři roky – na oslavu dosažení tohoto milníku najdete v Google Play řadu aplikací za 25 centů – takže neváhejte, protože akce se účastní i takové firmy jako Gameloft, Eletronic Arts, Rovio či runtastic.

Daniel Dočekal

26. 9. 2012 16:19
Doba čtení: do minuty

Facebook otevřel App Center celému světu

Facebook App Center – www.facebook.com/appcenter – bylo včera otevřeno celému světu. O pokusu Facebooku vstoupit do světa aplikací najdete více v červnovém článku Facebook spustil App Center, tržiště s aplikacemi a podstatné je, že od té doby se toho příliš mnoho nezměnilo. Facebook App Center je stále nedotaženým pokusem o tržiště aplikací, zejména proto, že Facebook stále nemá vlastní mobilní platformu. A existující „mobilní“ aplikace nedokáže poskytovat uživatelům s ohledem na jimi používané…

Daniel Dočekal

2. 8. 2012 9:04
Doba čtení: do minuty

Apple rozšiřuje žalobu na Amazon (týkající se "App Store")

Uvedení Kindle Fire vyvolalo reakci Apple, rozšíření žaloby týkající se používání „App Store“/„AppStore“ Amazonem – Apple si na „AppStore“ označení pro obchod s aplikacemi činí nárok již déle a svých práv se chce domáhat žalobami u soudu. Nové rozšíření se týká právě Kindle Fire a používání „Amazon AppStore“, dřívější žaloba se týkala „AppStore for Android“.

Daniel Dočekal

18. 11. 2011 12:40
Doba čtení: 1 minuta