Hlavní navigace

AppStore poskytuje už přes 100 000 aplikací pro iPhone

9. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

AppStore, jediný oficiální zdroj aplikací pro populární komunikátor iPhone, nabízí uživatelům už více než 100 000 aplikací. Společnost Apple to oznámila v tiskové zprávě. AppStore nabízí zákazníkům ze 77 zemí světa aplikace rozdělené do více než dvaceti kategorií: hry, byznys, zpravodajství, sport, zdraví, cestování atd. Kromě uživatelů komunikátoru iPhone mohou AppStore využívat i majitelé chytrého multimediálního přehrávače iPod Touch. Apple však dlouhodobě čelí kritice pro výrazné omezování…

AppStore, jediný oficiální zdroj aplikací pro populární komunikátor iPhone, nabízí uživatelům už více než 100 000 aplikací. Společnost Apple to oznámila v tiskové zprávě. AppStore nabízí zákazníkům ze 77 zemí světa aplikace rozdělené do více než dvaceti kategorií: hry, byznys, zpravodajství, sport, zdraví, cestování atd. Kromě uživatelů komunikátoru iPhone mohou AppStore využívat i majitelé chytrého multimediálního přehrávače iPod Touch. Apple však dlouhodobě čelí kritice pro výrazné omezování výběru aplikací, které do AppStore vpustí. Hodně se kvůli tomu poškorpil třeba s Googlem a vysloužil si i pozornost amerických regulátorů trhu. Jiný oficiální způsob přístupu k aplikacím třetích stran totiž neexistuje.

Služba AppStore se každopádně stala inspirací pro další výrobce mobilních telefonů a mobilních platforem. Nokia má svou službu Ovi Stores, mobily se systémem Android mohou využívat Android Market a Microsoft nedávno spustil pro uživatele Windows Mobile službu Windows Marketplace. I v jejich případech existují omezení pro zařazení aplikací do těchto online katalogů, jenže Symbian nebo třeba Windows Mobile tyto katalogy nemají jako jediný posvěcený zdroj aplikací. Zákazníci si mohou stahovat a kupovat aplikace na Internetu dle libosti, aniž by museli svůj mobil nějak „hackovat“ a čelit tak pokusům o kriminalizaci tohoto chování. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).