Hlavní navigace

Asociace regionálních a lokálních televizí má prozatím čtrnáct členů

21. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový subjekt, který vznikl spojením několika regionálních televizí z celé republiky, má prozatím čtrnáct členů. Do budoucna plánuje přibrat dalších dvacet až třicet lokálních stanic.

Malých a středně velkých televizí, které se sdružily minulý týden do Asociace regionálních a lokálních televizí (ARLT), server DigiZone.cz informoval o vzniku tohoto uskupení jako první, je prozatím celkem čtrnáct. Novinářům to sdělil jeden z jejich členů, jednatel televize OIK TV Martin Vašíček. Jde konkrétně o TV Slovácko, HTV, TV Litoměřicko24.cz, Vysočina-news.cz, PPTV, R1 Jih, ZZIP TV, B-TV, Vyškovská TV, STTV, TV Západ, TV Bonus, regionálnítele­vize.cz a již zmiňovanou OIK TV.

K TÉMATU: V Havlíčkově Brodě je ustavující schůze Asociace regionálních a lokálních televizí

Součástí ustavujícího zasedání bylo zvoleno pěti členné předsednictvo, ve kterém se Eva Stejskalová (regionálníte­levize.cz) stala předsedkyní a Jan Dudek (TV Slovácko) místopředsedou. Dalšími členy byli zvoleni JUDr. Milan Brunclík (TV Bonus), Jan Dostál (TV Litoměřicko24.cz) a Martin Vašíček (OIK TV). Kontrolní komise byla jmenována ve složení: František Stýblo (PPTV), Mgr. Robert Malota (STTV) a Alexandr Novák (TV Vyškov), uvedl Vašíček.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: TV Metropol, TV Polar a Genus Plus založily Asociaci krajských televizí

Jak už také ze serveru DigiZone.cz víte, cílem Asociace regionálních a lokálních televizí je mimo jiné podpora vzájemné spolupráce mezi regionálními televizemi, výměna zpravodajských příspěvků a zkušeností, dále vytvoření a rozvoj jednotného mediálního prostoru a společných distribučních kanálů, či zajištění kvalitního právního zastoupení členům sdružení. Podle šéfky regionalnitele­vize.cz Evy Stejskalové by do této asociace chtělo v budoucnu vstoupit dalších dvacet až třicet lokálních stanic.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).