Hlavní navigace

Astra potvrdila otevření satelitní pozice CS Linku a Skylinku pro Bulhary

17. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

17. 1. 2011

Satelitní operátor SES Astra dnes v tiskové zprávě oznámil expanzi na bulharský trh prostřednictvím pozice 23,5 stupně východně, tedy stejného odbytiště, kde své programy nabízí také služby CS Link, Skylink a T-Mobile televize. Programy zde bude tedy nově nabízet také operátor Satelitte BG jako distribuci signálu do všech domácností po celém Bulharsku. Jak jsme vás již informovali na komunitním portálu Facebook, testy již začaly o víkendu.

KL22_nominace

FACEBOOK: Stránka serveru DigiZone.cz

Oficiálně bude platforma Satelitte BG spuštěna 1. února. V současné době jsou v testu prozatím tři kmitočty. Služba se bude skládat z více než sedmdesáti televizních stanic včetně programů ve vysokém rozlišení. Některé programy s největší pravděpodobností nebudou kódovány, takže je bude možné přijímat i bez zákaznické karty kdekoliv v Evropě. Astra se ráda chlubí tím, že pozice 23,5 stupně východně je nejrychleji rostoucí v regionu střední a východní Evropy. Expanzi na další trhy umožňuje společnosti SES nová družice Astra 3B, která byla vypuštěna loni.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.