Hlavní navigace

ATO vyhlásilo Mediaresearch vítězem tendru na peoplemetry. Navzdory Nově

23. 11. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
23. 11. 2011

DOPLNĚNO O STANOVISKO NOVY Společnost Mediaresearch bude zajišťovat elektronické měření sledovanosti českých televizí pomocí peoplemetrů i po roce 2012, i když s jeho vítězstvím v tendru Asociace televizních organizací (ATO) nesouhlasí televize Nova. Jednatelka ATO Vlasta Roškotová dnes podepsala rozhodnutí o výběru nabídky Mediaresearch na provozování peoplemetrů v letech 2013 až 2017. ATO o tom informovala v oficiální tiskové zprávě.

K TÉMATU: Nova trvá na vypsání nového tendru na provozovatele peoplemetrů

ATO rozhodla na základě doporučení hodnotící komise, která se detailně seznámila s nabídkami čtyř zájemců o peoplemetrové měření (GfK Czech, ACNielsen Czech Republic, TNS AISA a Mediaresearch). V průběhu své činnosti vyřadila komise dva uchazeče pro formální nedostatky, třetí pak nesplnil zadávací podmínky upravující nejvýše přípustnou nabídkovou cenu. Hodnotící komise doporučila zadavateli k přijetí nabídku společnosti Mediaresearch, která jako jediná splnila veškeré podmínky stanovené ATO a předepsané zákonem o veřejných zakázkách, uvedla asociace.

ČTĚTE TAKÉ: Šéf Novy rezignoval na prezidentství v Asociaci televizních organizací

Po pondělní valné hromadě ATO, na níž tři ze čtyř stálých členů asociace odmítli návrh televize Nova na zrušení tendru a vypsání nové soutěže, v níž by hodnotící komise mohla vybírat z více nabídek, bylo potvrzení vítězství společnosti Mediaresearch v podstatě jedinou možností. Doposud se ale mělo za to, že výběr Mediaresearch musí schválit všichni stálí členové ATO, včetně Novy. Výklad stanov asociace je ale dvojí a ATO tedy zřejmě našlo „sklinu“, jak výběr provozovatele peoplemetrů dokončit.

MMF tip early

Valná hromada ATO na svém zasedání dne 21.11.2011 odmítla zrušení zadávacího řízení, a proto dnes ATO o výběru společnosti Mediaresearch s konečnou platností rozhodla, konstatovala asociace.

AKTUALIZOVÁNO 22:22 - Televize Nova dnes krátce před 22. hodinou napadla v tiskové zprávě, kterou zaslala novinářům, výsledek tendru na provozovatele peoplemetrového měření, který za vítěze určil společnost Mediaresearch. Pokud se jednatelka Roškotová jménem ATO (…) pokusila vyhlásit Mediaresearch vítězem tendru, dopustila se flagrantního porušení Dohody a překročení svého mandátu a jednala dokonce v rozporu s předchozím písemným stanoviskem právního zástupce ATO, konstatoval generální ředitel Novy Jan Andruško. Stanice má v tiskovém sdělení pravdu v tom, že s výběrem Mediareseach měli dát souhlas všichni členové ATO, Nova to ale odmítla. Možností, jak nakonec Mediaresearch určit jako vítěze tendru na peoplemetrové měření, je více. Jednou z nich je například to, že tři stálí členové – Česká televize, Prima a AKA – by z ATO vystoupili a založili by asociaci Novou. ČT ve své nedávné reportáži připustila, že v krajním řešení může dojít k rozpadu ATO.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).