Hlavní navigace

Aukce kmitočtů by se měly zúčastnit jen stávající subjekty, míní operátor multiplexu 4

Lukáš Polák

Radim Pařízek, který je spolu s Vladimírem Železným novým provozovatelem multiplexu 4, se obává, aby se do aukce kmitočtů nedostali spekulanti, kteří se ji zúčastní pouze za účelem zisku.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost Digital Broadcasting, která je provozovatelem multiplexu 4, navrhuje Českému telekomunikačnímu úřadu (ČTÚ), aby se chystané aukce kmitočtů v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz zúčastnili pouze stávající operátoři. Podle Radima Pařízka, který za touto síti spolu s bývalým šéfem Novy Vladimírem Železným stojí, by se tak tímto krokem předešlo příchodu takzvaných spekulantů, kteří by pak oprávnění mohli případně dále přeprodat a byli fakticky pouze prostředníky.

K TÉMATU: Připomínky k chystané aukci kmitočtů poslala Nova, Česká televize i Pařízek se Železným

Vzhledem k mimořádné strategické hodnotě širokopásmových frekvencí pro další rozvoj ekonomiky a společenského života České republiky navrhuje společnost Digital Broadcasting, aby účast v soutěži o frekvence byla limitována na již státem potvrzené, tedy licencované provozovatele vysílacích celoplošných sítí v České republice nebo v jiných zemích, uvádí v krátké připomínce ČTÚ Pařízek, coby zástupce společnosti Digital Broadcasting.

ČTĚTE TAKÉ: ČTÚ prodlužuje diskusi k chystané aukci kmitočtů po televizním vysílání

Podle nového provozovatele multiplexu 4 by zcela otevřený tendr znamenal připuštění čistě spekulativní účasti, která by mohla vést k oddálení skutečného využití frekvencí a čekání na jejich přeprodej dalšímu provozovateli, nejvýhodnějšímu z hlediska zisku pro stávajícího majitele. Vzhledem k významu a charakteru dražených frekvencí by Český stát, zastupovaný správním a regulačním orgánem, měl mít tedy jistotu, že dražitel skutečně síť přímo využije ku prospěchu rozvoje České republiky a nikoli jen ke spekulativnímu obohacení, uvedl Pařízek

Našli jste v článku chybu?