Hlavní navigace

Aukro mobilizuje. Nová aplikace umožní prodávat rovnou z mobilu

Jan Beránek

Aukční portál si nepřenesl službu z domovského Polska, ale využil aplikaci zlínského vývojářského studia.

Rychle, rychle, rychle. Jednoduchá aplikace StřelTo má uživatelům Aukra zjednodušit zveřejňování inzerátů. „Očekáváme, že zákazníci budou mít o tuto službu velký zájem. Svědčí o tom i úspěšná nákupní aplikace, která by do konce roku měla dosáhnout pětinový podíl na obratu,“ říká šéf aukčního portálu Jan Gažovský.

Aukční servery se pomalu stahují z výsluní a stávají se z nich spíš jen další prodejní kanály pro obchodníky. A i proto musí hledat nové cesty, jak zjednodušit uživatelům práci se svým obsahem. 

Prodejce jen nafotí to, co chce prodat, přidá popisek a vystřelí ho do světa. Rovnou z mobilu je pak možné posouvat své zboží výš prostřednictvím promo balíčků včetně placení.  

Content 2017 - tip Footshop

„České Aukro mělo a stále má vynikající management, který dělá, co může – ale to nejlepší, co se mu podaří, bude zřejmě stabilizace podnikání na úrovni, která je sice hodně daleko od vrcholných dob, ale stále bude jedním z největších e-shopů u nás,“ tvrdil ve své prázdninové analýze Jiří Hlavenka

Aplikaci pro Aukro dávala dohromady zlínská digitální agentura PRIA Václava Lišky, který stál u zrodu celého portálu. 

Našli jste v článku chybu?
20. 10. 2015 11:56
Myšpulín (neregistrovaný)

Nějak nechápu proč možnost prodeje nedali do stávající aplikace Aukro. Jednou aplikací budu inzeráty zadávat a druhou prohlížet a nakupovat?

20. 10. 2015 11:45
Martin Šoch (neregistrovaný)

Aukro podělalo nejen prodejní část obchodování, ale i nákupní.

Z docela slušně rozkategorizovaného zboží udělali jednu velkou hromadu, kde nikdo nic nenajde.

Touhle "rychlou" aplikací tu hromadu balastu jen dále naředí...