Hlavní navigace

Australan za sdílení jediné hry zaplatí 1,5 milionu dolarů

11. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Herní kolos Nintendo se v Austrálii dohodl na mimosoudním vyrovnání s člověkem, který sdílel na Internetu videohru New Super Mario Bros. James Burt z Queenslandu má zaplatit 1,5 milionu amerických dolarů. Dle očekávání však opět zaznívají hlasy, že takový trest je za sdílení jediné hry nepřiměřený. Nejde však o trest, ale o vyrovnání. Volné pokračování legendární arkády, která se dočkala obrovského množství předělávek, klonů a dokonce i filmového zpracování, totiž čtyřiadvacetiletý Burt začal…

Herní kolos Nintendo se v Austrálii dohodl na mimosoudním vyrovnání s člověkem, který sdílel na Internetu videohru New Super Mario Bros. James Burt z Queenslandu má zaplatit 1,5 milionu amerických dolarů. Dle očekávání však opět zaznívají hlasy, že takový trest je za sdílení jediné hry nepřiměřený. Nejde však o trest, ale o vyrovnání. Volné pokračování legendární arkády, která se dočkala obrovského množství předělávek, klonů a dokonce i filmového zpracování, totiž čtyřiadvacetiletý Burt začal sdílet týden před očekávaným uvedením hry na trh.

Nintendo se tedy dohodlo na částce, která mu má prý kompenzovat ušlý zisk a jeho zástupci připomínají, že únikem hry na Internet James Burt poškodil i obchodníky nejen na australském trhu. Jakým způsobem však hodlá toto vyrovnání mladý Australan zaplatit, zůstává nezodpovězenou otázkou. Navíc ještě bude zřejmě Nintendu platit náklady spojené s kauzou ve výši 100 000 dolarů. (GamePro, Fudzilla)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).