Hlavní navigace

Automobilka Renault ukončila šíření svého nekódovaného kanálu na satelitu Astra

4. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Program mohou nadále sledovat i diváci v České republice, ale výhradně prostřednictvím internetového streamu. Svůj program měla na družici v minulosti i automobilka Audi.

Po přibližně třech letech bylo ukončeno na satelitní pozici 19,2 stupně východně, družice Astra 1M, vysílání stanice Renault TV. Francouzská automobilka byla jednou z mála firem, jejíž existence je spjata také s vlastním televizním kanálem. Ten pochopitelně své vysílání neukončil, ale přenesl se do alternativní formy distribuce, kterou je internet. Renault TV tedy mohou nadále sledovat diváci prostřednictvím PC a také majitelé chytrých mobilních telefonů a tabletů.

Z ARCHIVU: Televize automobilky Renault už hovoří také anglicky

Automobilka Renault má za sebou více než stoletou tradici. Vznikla v roce 1899 a kromě osobních vozů vyrábí také autobusy, traktory nebo nákladní automobily. Díky spolupráci s Nissanem se stala čtvrtým největším výrobcem vozů na světě. Renault TV nabízí pohled nejen do samotné automobilky, ale také představuje nejnovější i starší vozy a seznamuje s historií této značky. Program má také své internetové stránky, a to na adrese www.renault.tv.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.