Hlavní navigace

AV-Comparatives: zveřejněn celoroční přehled detekce antivirových programů

27. 12. 2007
Doba čtení: do minuty

Sdílet

AV-Comparatives se zabývají pravidelným testováním nejznámějších ochraných prostředků. Andreas Clementi (autor) nyní zveřejnil roční přehled výsledků testů. Celkovým vítězem je ESET NOD32, který vyhrál v proaktivní detekci, rychlosti skenování, nízké zátěži systému, minimálním počtu falešných poplachů a také v detekci polymorfních virů. Autor však poznamenal, že má NOD32 větší mezeru ve virových databázích, v čemž ho porazili Avira, GDATA AVK a Trustport, přičemž poslední dva jsou založené na…

AV-Comparatives se zabývají pravidelným testováním nejznámějších ochraných prostředků. Andreas Clementi (autor) nyní zveřejnil roční přehled výsledků testů.

Celkovým vítězem je ESET NOD32, který vyhrál v proaktivní detekci, rychlosti skenování, nízké zátěži systému, minimálním počtu falešných poplachů a také v detekci polymorfních virů. Autor však poznamenal, že má NOD32 větší mezeru ve virových databázích, v čemž ho porazili Avira, GDATA AVK a Trustport, přičemž poslední dva jsou založené na více jádrech antivirů.

Mezi další nejúspěšnější patří Kaspersky, eScan a F-secure. Velmi dobré výsledky poprvé zaznamenal AVG Anti-Malware. Postupně se také zlepšuje OneCare od Microsoftu. Kompletní přehled nalezne zde. (Secit.sk)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).