Hlavní navigace

Avast 5 realitou: vedle bezplatné verze přichází i komplexní balíček

21. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český antivirový program Avast! 5, jehož testovací verzi si loni mohli exkluzivně vyzkoušet uživatelé programového balíčku Google Pack, se konečně dočkal ostré verze. Společnost Alwil Software jej uvedla ve třech edicích. Avast! Free Antivirus nahrazuje v našich končinách velmi populární Avast! Home. Nadále je zdarma k dispozici pro domácnosti k nekomerčnímu užití. Právě tuto verzi obsahují i vybrané lokalizace již zmíněného balíčku Google Pack, kde nahrazuje konkurenční Spyware Doctor with…

Český antivirový program Avast! 5, jehož testovací verzi si loni mohli exkluzivně vyzkoušet uživatelé programového balíčku Google Pack, se konečně dočkal ostré verze. Společnost Alwil Software jej uvedla ve třech edicích. Avast! Free Antivirus nahrazuje v našich končinách velmi populární Avast! Home. Nadále je zdarma k dispozici pro domácnosti k nekomerčnímu užití. Právě tuto verzi obsahují i vybrané lokalizace již zmíněného balíčku Google Pack, kde nahrazuje konkurenční Spyware Doctor with Antivirus. Kromě bezplatné edice je k dispozici opět i placená verze Avast! Pro Antivirus.

Novinkou je komplexní řešení Avast! Internet Security zahrnující vedle antivirového nástroje a nástroje pro boj se spywarem také například osobní tichý firewall a filtr nevyžádané pošty. Samotný antivir se kromě vylepšeného enginu dočkal i dalších novinek. Na první pohled zaujme zbrusu nové uživatelské rozhraní. S ním přichází i nové logo programu. Z hlediska bezpečnosti je ale bezpochyby zajímavější nový chytrý antivirový skener a behaviorální štít. Větší klid při práci nebo zábavě by měl pak zajistit speciální tichý režim. (Avast! Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).