Hlavní navigace

Avast Free Antivirus 5.0 k vyzkoušení poprvé v Google Packu

Jiří Macich ml.

Do softwarového balíčku Google Pack, jehož česká verze byla poprvé představena v prosinci 2007, nově pronikla pro nekomerční využití v domácnostech bezplatná verze českého antivirový programu Avast od společnosti Alwil Software. V balíčku programů nahrazuje program Spyware Doctor with Anti-Virus. Bezplatný Avast není jen v české verzi Google Packu, ale i v některých dalších mutacích pro neanglicky hovořící země včetně třeba Německa, Francie či Polska. Nejde však o ostrý Avast Home 4.8, ale o…

Do softwarového balíčku Google Pack, jehož česká verze byla poprvé představena v prosinci 2007, nově pronikla pro nekomerční využití v domácnostech bezplatná verze českého antivirový programu Avast od společnosti Alwil Software. V balíčku programů nahrazuje program Spyware Doctor with Anti-Virus. Bezplatný Avast není jen v české verzi Google Packu, ale i v některých dalších mutacích pro neanglicky hovořící země včetně třeba Německa, Francie či Polska. Nejde však o ostrý Avast Home 4.8, ale o betatestovaný Avast Free Antivirus 5.0, což je jeho nástupce. Nakolik je moudré do produktu koncipovaného pro laickou veřejnost zařazovat testovací verzi bezpečnostního softwaru, ponecháme na vašem názoru.

Pokud si chcete Avast Free Antivirus 5.0 vyzkoušet, tak na webu společnosti Alwil Software byste jej hledali marně. Na základě dohody mezi společnostmi Google a Alwil Software (avast!) bude Google Pack jediným zdrojem pro získání Avast Free Antivirus 5.0 ve vybraných neanglicky mluvících zemích Evropy dokud nedojde k oficiálnímu vydání na konci roku 2009. Poté bude Avast Free Antivirus nabízen ke stažení i na našem webu a prostřednictvím obvyklých distribučních kanálů, vysvětluje stránka technické podpory. Zatím není k dispozici česká verze, ale je v plánu. (upozornil Václav Rak, děkujeme za tip)

Našli jste v článku chybu?
23. 10. 2009 16:36
MiPol (neregistrovaný)
Po nainstalování to neustále hlásí, že aplikace Google Desktop se snaží spojit s Gmailem přes POP, které nelze zabezpečit. Provizorním řešením je vypnout mail scanner v Avastu, nakonec jsem se ale rozhodl přejít zpátky na verzi 4.8.
3. 12. 2009 22:08
mark5165 (neregistrovaný)
a hlavne je to uplne jedno protoze to co google obvykle oznaci jako beta je uz na takove kvalitativni urovni ze treba takovy microsoft uz by to davno oznacoval jako verzi 8 prinejmensim (soude podle toho ze verze 0-4 u ms produktu jsou casto jen pro smich - rekneme alfa, verze 4-7 jsou k placi - rekneme mirne opravena alfa, teprve verze 8 prinese cosi co by mohlo byt povazovano za betu a az po prekroceni cisla deset se dostavame na to co jini odnacuji jako 1.0)