Hlavní navigace

AVG LinkScanner nyní i pro Mac OS X

Jiří Macich ml.

Bezplatný AVG LinkScanner je nyní k dispozici i ve verzi pro Mac OS X. Konkrétně jsou podporovány systémy Leopard a Snow Leopard a webové prohlížeče Safari 3.0 a vyšší a Firefox 3.0 a vyšší. AVG LinkScanner je bezpečnostní nástroj, který v reálném čase prověřuje stránky, na něž vedou odkazy z právě zobrazeného webu. Na rozdíl od antimalwarových filtrů v modernějších webových prohlížečích nepracuje AVG LinkScanner jen s průběžně aktualizovanou černou listinou, ale provádí analýzu jednotlivých…

Doba čtení: 1 minuta

Bezplatný AVG LinkScanner je nyní k dispozici i ve verzi pro Mac OS X. Konkrétně jsou podporovány systémy Leopard a Snow Leopard a webové prohlížeče Safari 3.0 a vyšší a Firefox 3.0 a vyšší. AVG LinkScanner je bezpečnostní nástroj, který v reálném čase prověřuje stránky, na něž vedou odkazy z právě zobrazeného webu. Na rozdíl od antimalwarových filtrů v modernějších webových prohlížečích nepracuje AVG LinkScanner jen s průběžně aktualizovanou černou listinou, ale provádí analýzu jednotlivých webů v reálném čase. Teoreticky by tak měl být mnohem efektivnější. Jako samostatná aplikace se AVG LinkScanner poprvé objevil loni na jaře pro MS Windows.

Uživatelé počítačů Apple byli v minulosti méně zranitelní vůči virovým útokům, ale to se nyní rychle mění, neboť hrozby přicházejí z webových stránek, vyhledávají slabá místa v prohlížečích a aplikacích, v nichž následně umísťují malware, před kterým nejsou žádné operační systémy imunní, tvrdí J. R. Smith, CEO firmy AVG Technologies. Zájem antivirových společností o alternativní platformy se zvyšuje. Třeba ESET, který nedávno vydal druhou betaverzi antiviru NOD32 4 pro Mac OS X a Linux, však zdůrazňuje důležitost ochrany u těchto platforem hlavně s ohledem na počítače s MS Windows. Říká, že počítače s Mac OS X nebo Linuxem mohou plnit roli určitých přenašečů virových infekcí (např. v místní síti). (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?