Hlavní navigace

AVG LinkScanner nyní jako samostatný bezplatný software

20. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost AVG Technologies nástroj LinkScanner, který nabízí zákazníkům ve svých bezpečnostních programech, nyní uvolňuje ve formě samostatné bezplatné aplikace. AVG LinkScanner kontroluje v reálném čase odkazy, na které uživatel narazí při surfování po webu a upozorní, pokud některý vede na potenciálně nebezpečný web. Infikované stránky představují větší hrozbu než klasické viry a mohou narušiti samotné základy internetu, stejně jako způsob, kterým jej využíváme. AVG LinkScanner jako součást…

Společnost AVG Technologies nástroj LinkScanner, který nabízí zákazníkům ve svých bezpečnostních programech, nyní uvolňuje ve formě samostatné bezplatné aplikace. AVG LinkScanner kontroluje v reálném čase odkazy, na které uživatel narazí při surfování po webu a upozorní, pokud některý vede na potenciálně nebezpečný web. Infikované stránky představují větší hrozbu než klasické viry a mohou narušiti samotné základy internetu, stejně jako způsob, kterým jej využíváme. AVG LinkScanner jako součást našich produktů již chrání 80 milionů uživatelů AVG a dnešním krokem jej zpřístupňujeme také všem dalším zájemcům, uvedl J. R. Smith, generální ředitel AVG Technologies.

Technologie, kterou AVG Technologies získala při akvizici společnosti Exploit Prevention Labs, v minulosti čelila kritice kvůli preventivní kontrole všech odkazů na stránce s výsledky vyhledávání, kdy mohla posloužit jako praktický nástroj při DoS útocích a tak ji kritici neváhali označit za malware. AVG LinkScanner spolupracuje s prohlížeči Internet Explorer 6 a Mozilla Firefox 2 a jejich nástupci. Je k dispozici pro Windows XP a Windows Vista. Prozatím byla uvolněna jen verze v angličtině, ale od poloviny května má být uvolněno několik dalších jazykových mutací včetně té české. V plánu je také verze pro Mac OS X. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).