Hlavní navigace

AVG Rescue CD: záchranné CD zdarma, podporuje i USB flash disky

25. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost AVG Technologies zpřístupnila bezplatný záchranný nástroj AVG Rescue CD pro opravy poškozených instalací MS Windows. Uživatelé si s jeho pomocí mohou vytvořit záchranné CD (nebo USB flash disk) pro řešení takových problémů, které již znemožňují standardní naběhnutí operačního systému a práci s ním. AVG Rescue CD vychází z Linuxu a obsahuje antimalwarové skenery, editor systémového registru, nástroj pro základní diagnostiku sítě, souborového manažera nebo nástroj pro obnovu dat na…

Společnost AVG Technologies zpřístupnila bezplatný záchranný nástroj AVG Rescue CD pro opravy poškozených instalací MS Windows. Uživatelé si s jeho pomocí mohou vytvořit záchranné CD (nebo USB flash disk) pro řešení takových problémů, které již znemožňují standardní naběhnutí operačního systému a práci s ním. AVG Rescue CD vychází z Linuxu a obsahuje antimalwarové skenery, editor systémového registru, nástroj pro základní diagnostiku sítě, souborového manažera nebo nástroj pro obnovu dat na pevném disku.

AVG Rescue CD se zaměřuje na počítače s operačním systémem Windows 2000 a s jeho nástupci, tedy včetně oblíbených Windows XP nebo nových Windows 7. Umí pracovat s diskovými oddíly využívajícími souborové systémy FAT32 nebo NTFS. K naběhnutí záchranného CD je potřeba počítač alespoň s procesorem Intel Pentium (300 MHz) nebo ekvivalentním a s 512 MB RAM. Produkt je k dispozici jen v angličtině. AVG Rescue CD se bez problémů vejde i na malé USB flash disky o kapacitě 128 MB. Dohromady totiž má cca 70 MB. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).