Hlavní navigace

Společnost AVG Technologies koupila americkou firmu Walling Data

21. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost AVG Technologies, známý tvůrce bezpečnostního softwaru s kořeny v České republice, hlásí v relativně krátkém časovém sledu další akvizici. Tentokrát AVG Technologies za nezveřejněnou sumu přebírá americkou společnost Walling Data, která se už od roku 1994 zabývá distribucí bezpečnostního softwaru a od roku 2001 distribuuje také produkty právě AVG Technologies. Rozhodnutí o koupi společnosti Walling Data bylo logickým krokem, neboť chceme i nadále podporovat naše distribuční kanály na…

Společnost AVG Technologies, známý tvůrce bezpečnostního softwaru s kořeny v České republice, hlásí v relativně krátkém časovém sledu další akvizici. Tentokrát AVG Technologies za nezveřejněnou sumu přebírá americkou společnost Walling Data, která se už od roku 1994 zabývá distribucí bezpečnostního softwaru a od roku 2001 distribuuje také produkty právě AVG Technologies. Rozhodnutí o koupi společnosti Walling Data bylo logickým krokem, neboť chceme i nadále podporovat naše distribuční kanály na americkém trhu, který je pro AVG klíčový a společnost Walling Data zde zaujímá pevnou pozici, uvedl J. R. Smith, generální ředitel AVG Technologies.

Letos v dubnu společnost AVG Technologies oznámila převzetí francouzské firmy Square, z níž udělala svou pobočku v zemi galského kohouta, která má na starost nejen působení ve Francii, ale i v dalších frankofonních zemích. AVG Technologies se nechce rozšiřovat jen geograficky, ale také pokud jde o cílové platformy. Dosud se portfólio firmy orientuje hlavně na majoritní systémy MS Windows. K čestné výjimce v podobě antiviru pro Linux se v minulých dnech přidal bezplatný nástroj AVG LinkScanner ve verzi pro Mac OS X. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.