Hlavní navigace

Azet.sk potvrzuje hacknutí databáze, uživatelé si mají změnit hesla

4. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Slovenská portálová jednička Azet.sk potvrdila napadení hackerem, o němž jsme vás informovali už během uplynulého víkendu. Nejnavštěvovanější slovenský portál, který zvažuje i vstup na český trh, pravděpodobně napadl hacker vystupující pod přezdívkou Igigi. Alespoň to tvrdí na svém blogu. Už se v posledních týdnech pochlubil nabouráním do databáze několika českých i slovenských projektů od několika malých ryb přes projekty typu Československé filmové databáze (ČSFD) až právě po Azet.sk, což je…

Slovenská portálová jednička Azet.sk potvrdila napadení hackerem, o němž jsme vás informovali už během uplynulého víkendu. Nejnavštěvovanější slovenský portál, který zvažuje i vstup na český trh, pravděpodobně napadl hacker vystupující pod přezdívkou Igigi. Alespoň to tvrdí na svém blogu. Už se v posledních týdnech pochlubil nabouráním do databáze několika českých i slovenských projektů od několika malých ryb přes projekty typu Československé filmové databáze (ČSFD) až právě po Azet.sk, což je zřejmě jeho zatím největší úlovek.

Azet.sk v oficiálním prohlášení vysvětluje: Hacker získal prístup k jednej z databáz, kde boli uložené napríklad heslá v nečitateľnej, takzvanej kryptovanej podobe. Chceme ubezpečiť všetkých užívateľov, že tieto heslá nie sú priamo zneužiteľné na prístup do uživateľských účtov. Dekryptovanie je časovo náročná záležitosť, pričom Azet.sk od zistenia útoku realizuje presun najdôležitejších údajov z napadnutej databázy do novej lepšie zabezpečenej databázy. Uživatele prý vyzve ke změně hesel. (Aktuality.sk)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).