Hlavní navigace

Portál Azet skupuje slovenský internetový mediální trh

8. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Někdejší slovenská portálová dvojka po prvním předstihnutí Zoznamu návštěvnosti, které se jí podařilo v září minulého roku, soustavně posiluje svoji pozici nové jedničky akvizicemi. Portál, od počátku postavený zejména na komunitních službách, nyní přidává zejména klasické portálové služby. Vedle čerstvě koupeného serveru Slovnik.sk o tom svědčí nákup doménových jmen jako Automoto.sk, Ministerstva.sk, Urady.sk či lukrativní Autobazar.sk. Na všech hodlá v průběhu roku spouštět specializované…

Někdejší slovenská portálová dvojka po prvním předstihnutí Zoznamu návštěvnosti, které se jí podařilo v září minulého roku, soustavně posiluje svoji pozici nové jedničky akvizicemi. Portál, od počátku postavený zejména na komunitních službách, nyní přidává zejména klasické portálové služby. Vedle čerstvě koupeného serveru Slovnik.sk o tom svědčí nákup doménových jmen jako Automoto.sk, Ministerstva.sk, Urady.sk či lukrativní Autobazar.sk. Na všech hodlá v průběhu roku spouštět specializované projekty.

MM socky3

Ve druhém pololetí roku 2008 jsme se výrazněji zaměřili na akvizice. Zveřejněné výsledky akvizícií by měly ukončit polemiku o tom, kdo je skutečnou jedničkou slovenského Internetu. Návštěvnost našich nových domén nám přinese výrazný nárůst návštěvnosti, uvidíte sami po zveřejnění lednových čísel z AIMmonitoru, chlubí se Milan Dubec, generální ředitel spoločnosti Azet.sk. Nákup návštěvnosti, která by ho měla dlouhodobě udržet v pozici portálové jedničky, nebyl pro Azet zrovna levnou záležitostí. Jenom za nákup domén pro své nové projekty a akvizici služby Slovnik.sk (přes 300 tis. návštěvníků) investoval 300 tisíc eur v hotovosti a dalších 100 tisíc eur v podobě reklamního barteru. Mezi akvizice lze také zahrnout navýšení podílu v populárním slovenském sportovním magazínu Šport.sk na úroveň většinového podílu.

Nemělo by však zůstat pouze u čerstvě zveřejněných akvizic z loňska. Nákupní seznam na letošní rok je prý již dávno připravený. Máme vyhlédnuto několik desítek zajímavých projektů, tvrdí pro server Medialne.sk jeden z akcionářů Azetu Karol Gogolák, vychází přitom ze seznamu, na který akcionáři zařadili všechny potenciálně zajímavé projekty. Ve hře je vedle několik stabilizovaných hráčů celá řada lokálních start-upů, z nichž jsou postupně vyhodnocovány a vyřazovány neperspektivní projekty. Azet.sk prohlásil, že by mohl zveřejnit další akvizice již koncem února. (Tisková zpráva, Medialne.sk)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.