Hlavní navigace

Babišovo hnutí ANO slibovalo mítink uváděný Ivetou Toušlovou. Ta o ničem nevěděla

11. 9. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Politická strana se musela omluvit České televizi i moderátorce, jejíý jméno se objevilo na plakátech zvoucích na krajský předvolební mítink v Českých Budějovicích

Omluvu České televizi a její moderátorce Ivetě Toušlové muselo zaslat politické hnutí ANO podnikatele Andreje Babiše, které slibovalo Toušlovou jako moderátorkou na svém předvolebním mítiku. Podle serveru Novinky.cz se informace o jejím angažmá v předvolební kampani ANO objevila na plakátech strany vylepených v Českých Budějovicích. Toušlová nabídku na moderování mítinků dostala, podle svých slov ji ale okamžitě odmítla, protože by tím porušila etický kodex ČT. Hnutí však její jméno na platáky přesto napsalo.

K TÉMATU: Za Babišovo ANO bude kandidovat i Václav Tittelbach, jako lídr na Zlínsku

Podle mluvčí ANO Radky Burketové hnutí nechá jméno moderátorky na všech plakátech přelepit. Mítinky ve všech krajích, s nimiž ANO začalo minulý týden, moderuje Honza Musil, který momentálně není v zaměstnaneckém poměru s žádnou televizí. Jméno Toušlové se podle Burketové na plakátech objevilo omylem a hnutí kvůli tomu zaslalo omluvu jak moderátorce, tak vedení ČT. Pokud by totiž Toušlová skutečně mítinky moderovala, riskovala by stažení z obrazovky nebo dokonce ukončení pracovního poměru s ČT.

ČTĚTE TAKÉ: Končící ředitel Českého rozhlasu Pardubice lídrem kandidátky ANO v Pardubickém kraji

Obdobný případ, rovněž ve spojistosti s ANO, musel řešit i Český rozhlas. Končící ředitel jeho krajského studia v Pardubicích Martin Kolovratník totiž přijal nabídku stát se lídrem kandidátky ANO v Pardubickém kraji. Kolovratník neuspěl ve výběrovém řízení na nové ředitele krajských studií Českého rozhlasu a pardubický rozhlas měl vést do 30. září. Už minulý týden ale oznámil kandidaturu za ANO do Poslanecké sněmovny a plánoval, že do tohoto týdne postupně předá funkci dočasné šéfce, vedoucí pogramu Jitce Slezákové (než od 1. října nastoupí nový ředitel Pavel Kudrna).

MM socky3

NAPSALI JSME: Česká televize i Český rozhlas představí předvolební vysílání, už teď čelí kritice

Vedení Českého rozhlasu ale nechtělo Kolovratníka nechávat ve funkci ani den poté, co potvrdil svoji kandidaturu do sněmovny. Náměstek generálního ředitele pro regionální vysílání Jan Menger se s odcházejícím ředitelem pardubického studia domluvil na okamžitém ukončení pracovního poměru. Rozhlas nyní řeší, kdo bude moderovat předvolební debatu s lídry kandidujících stran v kraji, protože Kolovratník by diskusi moderované jeho nedávným podřízeným měl výhodu. Studio rozhlasu v Pardubicích vedl od jeho vzniku v roce 2002.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.