Hlavní navigace

Ballot screen nabízí nové dva prohlížeče

30. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Složení prohlížečů, které evropským uživatelům Internet Exploreru nabízí tzv. ballot screen, se změnilo. Nově jsou nabízeny prohlížeče Lunascape a Iron, které v rozšířené nabídce nahradily GreenBrowser a Sleipnir. Japonský Lunascape ve své aktuální šesté generaci kombinuje tři renderovací jádra: Gecko, Trident a WebKit. Jde tak ještě dále, než nový Maxthon 3, který umí přepínat mezi jádry WebKit a Trident. Iron je prohlížeč vycházející z open source projektu Chromium. V souboji s Google Chrome…

Složení prohlížečů, které evropským uživatelům Internet Exploreru nabízí tzv. ballot screen, se změnilo. Nově jsou nabízeny prohlížeče Lunascape a Iron, které v rozšířené nabídce nahradily GreenBrowser a Sleipnir. Japonský Lunascape ve své aktuální šesté generaci kombinuje tři renderovací jádra: Gecko, Trident a WebKit. Jde tak ještě dále, než nový Maxthon 3, který umí přepínat mezi jádry WebKit a Trident. Iron je prohlížeč vycházející z open source projektu Chromium. V souboji s Google Chrome hraje Iron na strunu ochrany soukromí, takže například neobsahuje utilitu Google Update a nepracuje s unikátním ID instalace, ovšem naopak přináší vestavěný nástroj pro blokování reklamy.

Ballot screen je výsledek antimonopolního sporu mezi Microsoftem a norskou společností Opera Software, která si stěžovala u Evropské komise na předinstalovaný Internet Explorer a související praktiky Microsoftu. Ballot screen je kompromisním řešením zainteresovaných stran, se kterým sice formálně přišel Microsoft, ale dlouhodobě mu bylo toto řešení podsouváno. Uživatelům Internet Exploreru z Windows XP, Windows Vista a Windows 7 se zobrazuje tzv. ballot screen, kde jsou informováni o možnosti výběru webového prohlížeče a zároveň jim je tucet prohlížečů i představen. O složení této vyvolené dvanáctky mají rozhodovat statistiky nejrozšířenějších prohlížečů z různých zdrojů. (upozornil čtenář Velda, děkujme za tip)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).