Hlavní navigace

Barack Obama na Google+ zaplaven komentáří z Číny

Daniel Dočekal

Velká čínská zeď cenzurující přístup k zahraničním službám poněkud povolila a uživatelé Internetu z Číny se mohou dostat na Google+. Jak uvádí například BBC News v Chinese ‚netizens‘ inundate Obama's Google+ page, projevilo se to (mimo jiné) i záplavou komentářů čínských uživatelů na profilu Baracka Obamy. Otázkou zůstává, jak dlouho zůstane Google+ v Číně přístupný – komentáře se nevyjadřují o Číně nijak pochvalně. Některé z nich se ale nijak pochvalně nevyjadřují o Obamovi.

Doba čtení: 1 minuta

Velká čínská zeď cenzurující přístup k zahraničním službám poněkud povolila a uživatelé Internetu z Číny se mohou dostat na Google+. Jak uvádí například BBC News v Chinese ‚netizens‘ inundate Obama's Google+ page, projevilo se to (mimo jiné) i záplavou komentářů čín­ských uživate­lů na profilu Baracka Obamy. Otázkou zůstává, jak dlouho zůstane Google+ v Číně přístupný – komentáře se nevyjadřují o Číně nijak pochvalně. Některé z nich se ale nijak pochvalně nevyjadřují o Obamovi.

BBC News uzavírá článek konstatováním, že pokud by snad někdy Čína zrušila omezení přístupu na Internetu, Spojené státy by byly nuceny chránit svá sociální média. Na jednu stranu vtipný komentář, na druhou stranu (určitým způsobem) reálná „hrozba“. Skoro půl miliardy uživatelů Internetu v Čině je rozhodně vhodné brát vážně.

Stovky čínšti­nou psaných komentářů pod každým příspěvkem Baracka Obamy jsou toho praktickým příkladem. Byť je zde stále otázka, zda opravdu pocházejí „z Číny“. A zda nejde o nějakou řízenou aktivitu, pocházející odjinud.

Našli jste v článku chybu?