Hlavní navigace

Barack Obama

Boj o zadní vrátka v šifrování pokračuje. Zapojil se i prezident Obama

Podle Baracka Obamy není možné, aby naše telefony byly černými skříňkami a pro stát je nutné do nich mít možnost přístupu.

Daniel Dočekal

14. 3. 2016 6:30
Doba čtení: 3 minuty

Obama podpořil síťovou neutralitu v USA, operátoři už hrozí soudem

Žádné zpomalování, žádné blokování, žádné placené zvýhodňování. Americký prezident se vyslovil ve prospěch přísnější regulace poskytovatelů připojení.

David Slížek

10. 11. 2014 18:29
Doba čtení: 2 minuty

Obamův Twitter a Facebook hacknutý nebyl, zkracovač adres ano

Před pár dny to vypadalo, že někdo hacknul Twitter i Facebook prezidenta Obamy. Vložené odkazy směřovaly na Syrskou revoluční propagandu. Hackeři ovládli účet na zkracovači adres.

Daniel Dočekal

1. 11. 2013 9:44
Doba čtení: 2 minuty

Z Facebooku, Googlu a dalších si data sbírá také britská vládní agentura

Americká NSA poskytla přístup do programu PRISM také Britům a dalším spojencům. S odhalením přišel Guardian.

Marek Janouš

7. 6. 2013 17:11
Doba čtení: 2 minuty

Obama dělá Facebook "jako když je rok 2008", tvrdí šéf digitálu Mitta Romneye

Podle Zaca Moffatta, šéfa digitálu pro Mitta Romneye (prezidentský kandidát v USA) dělá tým Obamy socální sítě jako kdyby byl stále rok 2008. „Obamova kampaň provozuje jejich Facebook  jako by byl rok 2008,“ řekl Moffatt Mashable v odpovědi na dotaz, jak je na tom Obama coby „sociální kandidát“. Moffatt přirovnává kampaň Demokratů k vzestupu a pádu úspěšných technologických společností. Kritizuje hlavně poměrně rozšířený názor, že pokud něco fungovalo jednou, bude to fungovat i nadále.

Daniel Dočekal

3. 9. 2012 10:34
Doba čtení: 1 minuta

Barack Obama na Google+ zaplaven komentáří z Číny

Velká čínská zeď cenzurující přístup k zahraničním službám poněkud povolila a uživatelé Internetu z Číny se mohou dostat na Google+. Jak uvádí například BBC News v Chinese ‚netizens‘ inundate Obama's Google+ page, projevilo se to (mimo jiné) i záplavou komentářů čínských uživatelů na profilu Baracka Obamy. Otázkou zůstává, jak dlouho zůstane Google+ v Číně přístupný – komentáře se nevyjadřují o Číně nijak pochvalně. Některé z nich se ale nijak pochvalně nevyjadřují o Obamovi.

Daniel Dočekal

26. 2. 2012 10:33
Doba čtení: 1 minuta