Hlavní navigace

Barrandov HD na satelitu do 1. května neodstartuje

20. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
20. 4. 2011

Vstup digitální plnoformátové televize TV Barrandov ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) na družici se nestihne do jarního rozšíření nabídky satelitní služby Skylink, které je stanoveno na 1. května. Serveru DigiZone.cz to řekl technický ředitel této stanice Michal Kratochvíl. Požadavek už by však měl být v tuto chvíli vyřízen generální ředitelkou Barrandova Jankou Vozárovou. Kanál se má objevit v základní nabídce služby.

ebf 24 - tip duben

K TÉMATU: Barrandov HD míří do satelitní služby Skylink. Nabídne ho možná i CS Link

Důvodem k tomu, že Barrandov nebude zařazen do nabídky ještě na jaře, je zavádění nového uplinku (distribuce signálu ze země na družici) na známém pražském kopci, kde sídlí i televize Nova. Uplinkové středisko funguje v současné době jako mobilní a je nutné vybudovat jeho definitivní podobu, k čemuž má dojít v horizontu několika týdnů. TV Barrandov HD by se tak měla objevit v satelitní službě Skylink nejpozději do konce léta. Zdali bude program zařazen i v konkurenčním CS Linku, je prozatím otázkou.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).