Hlavní navigace

Barrandov Muzika žádá RRTV o licenci, chce být v DVB-T i na satelitu

13. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová televize má být přímým konkurentem stanice Šlágr TV. Na rozdíl od ní má však ambice oslovit i mladší publikum. Na projektu se podílí kromě Jaromíra Soukupa i Peter Nuňéz.

Nový tematický kanál Barrandov Muzika, čtvrtá televize z portfolia mediálního domu Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa, žádá u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o vydání licence nejen pro pozemní, ale také satelitní distribuci. Vyplývá to z dopisu regulátora, který odpověděl na dotaz jednoho z našich čtenářů. Kdy se nová televize Barrandov Muzika poprvé objeví divákům na obrazovce, zatím není jasné, protože nová stanice teprve prochází licenčním řízením. Samotná licence jí ještě udělena nebyla.

MM socky3

K TÉMATU: Provozovatel Barrandov Muziky popřel, že by start kanálu sliboval na 8. srpna

Zájemci o nové televizní kanály si v poslední době rozhodně nemohou stěžovat. O uplynulém víkendu své vysílání spustil nový placený program O2 Sport, který je exkluzivně dostupný pouze ve službách O2TV a O2TV Go, na příští měsíc je ohlášeno zahájení vysílání další sportovní stanice Nova Sport 2. Z volně šířených terestrických kanálů je jasné, že se dočkáme Mňau TV a již avizované Barrandov Muziky. Zdaleka nemusí jít ale o všechny známé novinky. Kapacita v multiplexech se přitom operátorům pomalu zmenšuje…

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.