Hlavní navigace

Barrandov Muzika získala licence, vysílat bude v DVB-T i na satelitu

Satelitní licence byla udělena na dobu dvanácti let a signál má být určen výhradně pro diváky v České republice. Stejný stav platí i pro pozemní distribuci.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Licence pro provozování kanálu Barrandov Muzika získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na jejím posledním zasedání stejnojmenná společnost, jejímž většinovým vlastníkem je mediální boss Jaromír Soukup. Řeč je nejen o licenci pro pozemní digitální vysílání, ale také satelitní distribuci. Stanice Barrandov Muzika bude přímým konkurentem stanice Šlágr TV hudebníka a podnikatele Karla Peterky, orientovat se chce na rozdíl od této televize i na mladší publikum. Termín startu Barrandov Muziky zatím není znám.

EBF-tip-earla-cena-mall-heureka-alza-kosik

K TÉMATU: Barrandov Muzika jako konkurence Šlágru? Nebojíme se, říká Karel Peterka

Satelitní licence byla udělena na dobu dvanácti let a signál má být určen výhradně pro diváky v České republice. Stanice bude dle licence vysílat čtyřiadvacet hodin denně. Provozovatel stanice zatím v tomto směru své plány neoznámil, ale dá se očekávat, že Barrandov Muzika bude k dispozici na družici Astra 23,5 stupně východně. Distribuce prostřednictvím konkurenčního Thoru by byla spíše překvapením. Licence pro pozemní vysílání je taktéž udělena na dobu dvanácti let. Lze očekávat, že nová televize bude šířena prostřednictvím Regionální sítě 8 Českých Radiokomunikací.