Hlavní navigace

TV Barrandov navýší kvůli nákupům pořadů základní jmění o 200 milionů Kč

2. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
2. 7. 2010

Digitální televize Barrandov se chystá navýšit základní jmění své licencované společnosti Barrandov Televizní Studio. Podle ekonomického deníku E15 o tom minulý týden rozhodla valná hromada společnosti. Současné základní jmění společnosti Barrandov Televizní Studio ve výši 597,4 milionu korun se navýší o dalších 200 milionů Kč formou úpisu akcií. Ty firma přednostně nabídne současným akcionářům.

K TÉMATU: Léto na TV Barrandov: reprízy, indiánky s Gojko Mitičem a zase reprízy

Největším akcionářem televize Barrandov je společnost Moravia Steel ovládaná podnikatelem Tomášem Chrenkem. Prostředky upsaného základního kapitálu budou použity zejména do programového schématu, na posílení knihovny pořadů, řekl listu marketingový ředitel TV Barrandov Janis Sidovský, který je zároveň místopředsedou představenstva společnosti Barrandov Televizní Studio.

ČTĚTE TAKÉ: TV Barrandov minulý týden klesala, porazila ji i zpravodajská ČT 24

MMF24

Navýšení základního jmění souvisí se snahou TV Barrandov čelit atraktivním podzimním programovým schématům Novy a Primy, které chystají vlastní talentové soutěže, ale také České televizi, na kterou se vrátí taneční soutěž StarDance. Barrandov si pro letošní rok určil cíl dosáhnout šestiprocentního celodenního podílu na dospělém publiku, zatím se však jeho výsledky pohybují okolo hranice čtyř procent.

Podle deníku E15 chystá Barrandov na letošní podzim vlastní reality show Bubu hledá chlapa se Zuzanou Bubílkovou, k níž televize potřebuje sehnat moderátorského partnera místo Miloše Knora, který „sběhnul“ k televizi Prima.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).