Hlavní navigace

Barrandov TV přichází s vlastní službou pro sdílení videa

2. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na českém Internetu se včera objevila další služba pro sdílení videa a to Ukažse.tv, se kterou přichází Barrandov TV, tedy nová digitální televizní stanice. Po registraci mohou uživatelé nahrávat videa až o 200 MB ve formátu AVI, MOV, MPEG a 3GP. Nahrávaná videa jsou pravděpodobně ručně schvalována. Od 12. května je pro uživatele služby připravena soutěž, kde se bude každý týden hrát o pět tisíc korun. Nejlepší videa se mají dostat i do televizního vysílání Barrandov TV, která deklaruje, že…

Na českém Internetu se včera objevila další služba pro sdílení videa a to Ukažse.tv, se kterou přichází Barrandov TV, tedy nová digitální televizní stanice. Po registraci mohou uživatelé nahrávat videa až o 200 MB ve formátu AVI, MOV, MPEG a 3GP. Nahrávaná videa jsou pravděpodobně ručně schvalována. Od 12. května je pro uživatele služby připravena soutěž, kde se bude každý týden hrát o pět tisíc korun. Nejlepší videa se mají dostat i do televizního vysílání Barrandov TV, která deklaruje, že amatérským videům ve svém vysílání vyhradí minimálně jednu hodinu týdně.

Barrandov TV se vydává podobnou cestou jako před časem televize Nova, která téměř přesně před rokem spustila komunitní server Klub.cz, kde uživatelům též umožňuje nahrávat videa a i v tomto případě bylo slibováno, že nejlepší videa se dostanou do televizního vysílání. Jenže Klub.cz se i kvůli minimální propagaci ze strany Novy zatím příliš neprosadil, takže pokud se ve vysílání Novy objeví nějaké to video, je většinou převzaté z YouTube nebo jiných známějších a využívanějších serverů. Uvidíme tedy, jestli Barrandov TV bude úspěšnější. Každopádně s českými servery pro sdílení videa se snad roztrhl pytel. Vedle těch velkých jako je Stream.cz a N-joy.cz a různých menších projektů se na sdílení videa chystá i společnost NetCentrum provozující nyní spojené portály Atlas.cz a Centrum.cz (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).