Hlavní navigace

Prima: Barta ze Simpsonových nemusí dabovat Martin Dejdar

21. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 9. 2009

Přechod kultovního amerického animovaného seriálu Simpsonovi z České televize na Primu se nemusí obejít bez komplikací. Podle deníku Aha! se totiž vyskytly komplikace při vyjednávání s českými dabéry populárních žlutých postaviček. Zejména Martin Dejdar, který dabuje rošťáka Barta, má podle zdroje z televize Prima rozdílné názory na honorář než vedení televize.

K TÉMATU: Prima koupila seriál Simpsonovi, ČT jej přestane vysílat

MM socky3

V jeho případě probíhají intenzivní jednání. Hlavním problémem jsou finanční požadavky. Snad se nakonec umoudří, a kdyby ne, budeme konec muset najít náhradní řešení, cituje Aha zdroj z Primy, který si nepřál být jmenován. Další dabér, herec Jiří Lábus, který dabuje postavu Marge, se prý s Primou bez problémů dohodne. Listu však sdělil, že se na něj televize zatím neobrátila.

Simpsonovi by měli přejít z ČT na Primu v červnu příštího roku, od svého 21. ročníku. Prima už dříve zakoupila animovaný seriál Futurama od stejného kreslíře, který vysílá na svém druhém programu Prima Cool. Zda se Simpsonovi objeví na hlavním Primě, nebo na Primě Cool, zatím není známo.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.