Hlavní navigace

Bavorský veřejnoprávní rozhlas začal testovat na satelitu Astra svůj nový okruh

21. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanice bude zaměřená zejména na lidovou hudbu, která má v sousedním Bavorsku velkou tradici. Jako českou obdobu tohoto okruhu by bylo de facto možné označit Rádio Dechovka.

Bavorský veřejnoprávní rozhlas Bayerischer Rundfunk zahájil na satelitní pozici 19,2 stupně východně, družice Astra 1M, distribuci svého chystaného tematického okruhu BR Heimat. Jedná se prozatím o technické testy. Ke slyšení je pouze proud hudby přerušovaný informací, že ostrý provoz bude zahájen v pondělí 2. února. Stanice bude dostupná také v rámci celozemského bavorského multiplexu, který je dostupný na kanálu 12D. BR Heimat tak bude pozemní cestou dostupný i na omezeném území České republiky, především v západních Čechách. Jeho programová pozice ale zatím aktivovaná nebyla.

MMF24

K TÉMATU: Bavorský rozhlas spustí dvě nové stanice, jednu už na začátku roku 2015

Stanice bude zaměřená zejména na lidovou hudbu a dechovku, která má v sousedním Bavorsku velkou tradici. Jako českou obdobu tohoto okruhu by bylo de facto možné označit Rádio Dechovka, které je dostupné v České republice na středních vlnách, na internetu, v kabelových sítích a v nabídce pražského digitálního multiplexu DAB od Českých Radiokomunikací. BR Heimat nasadila také hybridní širokopásmové vysílání, pro jehož využití je nutné vlastnictví televizoru nebo set-top-boxu s technologií HbbTV. Technické parametry nového okruhu najdete jako součást jednoho z obrázků ve fotogalerii.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).