Hlavní navigace

BBC končí partnerství s Discovery, spolupráce prý bude pokračovat

Lukáš Polák

Oba subjekty chápou konec partnerství pouze jako závěr jedné kapitoly. Spolupráce do budoucna se nevyhýbají. Chystají spolu minimálně ještě dva velké projekty.

Doba čtení: 1 minuta

Britská BBC ve stručné tiskové zprávě oznámila, že končí dlouholeté partnerství s dokumentární stanicí Discovery Channel. Tato skutečnost by do budoucna pochopitelně ovlivnila i české stanice, například Dvojku nebo Primu Zoom, které tuto produkci následně od BBC nakupovaly. Díky partnerství obou subjektů, jež jsou považovány v oblasti dokumentární produkce za špičku, vznikly formáty jako  Life (Život), Frozen Planet (Zmrzlá planeta), Blue Planet (Modrá planeta) a Wonders Of The Solar System (Zázraky sluneční soustavy).

ČTĚTE TAKÉ: Jaká je budoucnost nejen veřejnoprávních médií na internetu? Nastínila to BBC

Partnerství obou silných značek trvalo od roku 1990, tedy více než dvacet let. BBC a Discovery se ale nechtějí vzdát spolupráce úplně. Do budoucna se mohou diváci těšit například na sérii dokumentů Hidden Kingdom (Skryté království) a How To Build A Planet (Jak vybudovat planetu). BBC a Discovery se těší z dlouhodobé a úspěšné spolupráce. Přesto, že jedna kapitola se chýlí ke svému závěru, těšíme se do budoucna na spolupráci na dalších projektech. Máme rozhodně ambiciózní plány, uvedl BBC Commercial Director Bal Samra.

Našli jste v článku chybu?