Hlavní navigace

BBC může v Česku vysílat pouze anglicky, rozhodla RRTV

17. 2. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 2. 2006

Britská veřejnoprávní rozhlasová stanice BBC může vysílat v České republice pouze v angličtině. Povolila jí to Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), kterou BBC prostřednictvím firmy BBC Radiocom požádala o zrušení licenční podmínky vysílání v češtině. BBC vysílala česky pět hodin denně, po loňském rozhodnutí londýnské centrály BBC World Service je ale musela ukončit, stejně jako dalších devět poboček BBC v Evropě a Asii.

MM socky3

České vysílání BBC mělo skončit už k 31. lednu, ale protože RRTV do té doby nerozhodla o změně licenčních podmínek, muselo pokračovat i v únoru (jinak by BBC hrozilo odnětí licence). I tak to ale vypadá, že BBC bude vysílat i česky. Podle Lidových novin totiž vzniká společný projekt BBC a zpravodajské digitální stanice Českého rozhlasu – Rádia Česko. Pokud by se podařilo uzavřít dohodu, mohlo by se Rádio Česko objevit na dvanácti VKV vysílačích ve většině krajských měst České republiky.

AKTUALIZACE: RRTV o vysílání BBC v angličtině dosud nerozhodla. V zápisu z jednání Rady, které proběhlo ve dnech 23. až 25. ledna, sice stojí, že Rada vydává provozovateli BBC RADIOCOM (Praha), s.r.o. souhlas ke změně programových podmínek licence č. 009/98, spočívající ve vysílání programu BBC pouze v anglickém jazyce, ale tento bod je v části zápisu věnovaném navrhovaným ústním jednáním a neobsahuje údaje o tom, jak radní hlasovali.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.