Hlavní navigace

BBC World a BBC News 24 se přejmenovaly

Úderem dnešního dne provedla britská BBC změny u dvou svých televizních kanálů. Konkrétně jde o BBC World a BBC News 24. Relaunchem prošla nejen grafika, ale i názvy těchto televizí. První z nich se ode dneška jmenuje BBC World News a druhý BBC News. Jak dnes píše ve svém editoriálu šéf BBC World Service Richard Porter, jde o velmi významnou změnu, a to ze dvou důvodů. Prvním je to, protože BBC si nechala udělat průzkum a zjistila, že nové názvy budou lépe korespondovat s jejich obsahem, a druhý, protože tyto dva kanály chtějí být ve shodě s vývojem událostí jak v rozhlase, televizi tak i na internetu.

V průběhu let se obsah BBC World významně změnil. Vyhověli jsme požadavku našich diváků a zvýšili jsme více zaměření na zpravodajství a aktuální dění. V současnosti například přinášíme do hodiny čtyřikrát světové dění, stejně tak jako americké. Rozšířili jsme také zpravodajství z business sféry a sportu, napsal k posledním změnám Porter.

BBC World News a BBC News je možné sledovat v České republice prostřednictvím řady platforem (kabel, IPTV atd.), volně stanice vysílají např. ze satelitu.

BBC World (video na YouTube):
BBC News – World News – 2007 (stará ID)
BBC World News titles 21st April 2008 (nová ID)

Našli jste v článku chybu?