Hlavní navigace

Belgické Vlámsko plánuje vypnutí analogu na konec roku

22. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
22. 2. 2008

Belgický veřejnoprávní vysilatel VRT plánuje prodej televizní věže a sítě vysílačů soukromé společnosti. V současnosti je VRT vlastníkem všech vysílačů šířících analogové i digitální televizní vysílání. Plán přechodu z analogového na digitální vysílání, který schválila vlámská vláda, ale počítá s tím, že frekvence pro zemské digitální vysílání budou dostupné i soukromým vysilatelům. A proto musí VRT televizní věž i vysílače prodat.

Vlámsko plánuje vypnutí analogového televizního vysílání na konec letošního roku. Změna se podle odhadů vlády dotkne především přibližně 60 tisíc domácností, které se spoléhají výhradně na příjem analogového signálu. Dalších 180 tisíc domácností využívá pro příjem televizního signálu ještě druhou platformu.

ebf - tip do článku - debata

V současnosti mohou vlámští sledovat vysílání veřejnoprávního VRT analogově i digitálně, soukromí vysilatelé jako například VTM nebo VT4 využívají satelitní nebo kabelové vysílání. Po vypnutí analogového vysílání získají i soukromí vysilatelé licenci opravňující k digitálnímu zemskému vysílání.

Zdroj: Broadband TV News

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).