Hlavní navigace

Belgie

Michel Van Bellinghen (BIPT): Chceme čtvrtého operátora, protože čtyři jsou lepší než tři

Šéf belgického telekomunikačního regulátora se rozhodl nabídnout novému hráči nejlepší podmínky ze všech nadcházejících evropských aukcí.

Doba čtení: 6 minut

V Belgii otestovali 5G přenosy, dostali se na rychlosti kolem 70 Gbit/s

I když je reálné spuštění 5G mobilních sítí ještě několik let vzdáleno, operátoři a výrobci hardwaru už pilně testují možnosti nových technologií. Belgický operátor Proximus oznámil, že společně s firmou Huawei provedl první testy 5G řešení – zatím…

Facebook „vyhověl“ Belgii. Blokuje nepřihlášeným přístup k obsahu

Facebook zareagoval na rozhodnutí belgického soudu, který mu zakázal ukládat sledovací cookies lidem, kteří na něm nemají účet.

Doba čtení: 2 minuty

Belgický soud: Facebook nesmí sledovat lidi, kteří nejsou jeho uživateli

Na ukončení má 48 hodin, při nedodržení mu hrozí pokuta 250 tisíc eur za každý den. Facebook se ale přesto podřídit nehodlá.

Doba čtení: 2 minuty

Kanál H2 rozšíří distribuci, jeho vlastník uzavřel dohodu s majitelem UPC

„Jako vedoucí operátor kabelové televize v Evropě jsme schopni distribuovat programy A + E Networks na více trzích díky jedinému partnerství,“ uvedl šéf Liberty Global pro program Jeroen Bergman.

Doba čtení: 1 minuta

Další milník digitalizace: na satelitu Astra odstartoval první nekódovaný kanál ve 4K

UVNITŘ VIDEO – „Televizní síť Fashion One učinila zásadní průlom v oblasti módy, zábavy a celém televizním průmyslu,“ oznámil dnes provozovatel kanálu, společnost Fashion One LLC.

Doba čtení: 1 minuta

Stanice Fine Living HD bude brzy dostupná v České republice i na Slovensku

UVNITŘ FOTO – Pozice 23,5 stupně východně bude fungovat jako takzvaný distribuční feed. Znamená to, že program zde bude dostupný v nejvyšší možné kvalitě.

Doba čtení: 1 minuta

Skylink zařadí do nabídky kanál QYou, unikátní stanici s internetovým vi­deem

QYou je nový televizní kanál ve vysokém rozlišení (HDTV) vysílající v režimu 24/7, tedy 24 hodin denně 7 dní v týdnu, a nabízí obsah, který vznikl výhradně pro internet.

Doba čtení: 1 minuta

Provozovatel Skylinku si zajistil distribuci nového erotického kanálu Vivid TV Europe

„Dohoda s M7 Group nás velmi těší, protože umožní okamžitý zásah nové stanice v Evropě nejen pomocí satelitu, ale také díky kabelovým a IPTV rozvodům,“ konstatoval Bill Asher, jeden z šéfů Vivid Entertainment.

15. 10. 2014 16:00
Doba čtení: 1 minuta

Vlastník Skylinku chystá ochranu obsahu díky systému Viaccess-Orca, podrobnosti tají

„V krátkodobém horizontu žádný dopad na náš trh neočekávám. Jedná se spíše o rozvojové projekty,“ reagoval na dotaz serveru DigiZone.cz člen představenstva M7 Group Jaromír Glisník.

Doba čtení: 1 minuta

Netflix letos expanduje do Německa i Rakouska, Česko zatím úspěšně míjí

Služba už je v současné době dostupná pro více než 48 milionů uživatelů v přibližně 40 zemích světa. Produkuje například úspěšný seriál House of Cards s Kevinem Spaceym.

Doba čtení: 1 minuta

Skylink si zajistil smlouvu na dlouhodobou distribuci kanálu Penthouse

Dohoda, kterou uzavřela společnost Penthouse Digital Media s M7 Platform Services, se týká kompletního řešení end-to-end, tedy od uplinku až po distribuci do „obývacího pokoje“.

2. 5. 2014 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Provozovatel Skylinku vyčlenil divizi pro zajištění satelitní distribuce vysílatelům

„Naším cílem je poskytnout zákazníkům skutečně komplexní servis a doručit divákům co nejlepší obraz až do jejich domácností,“ uvedl za nově vzniklou sekci Bill Wiljdeveld.

Doba čtení: 1 minuta

Brusel zakázal ride-sharing přes Uber. Za jednu jízdu hrozí pokuta 10 tisíc eur

Trable amerického startupu v Evropě. Potom, co na jeho řidiče útočili francouzští taxikáři, uspěli u soudu i tradiční drožkáři v belgickém Bruselu.

Doba čtení: 2 minuty

Vlastník Skylinku, lucemburská M7 Group, bude mít nového generálního ředitele

Marco Visser působil v minulosti v nizozemské telekomunikační firmě KPN, kde působil deset let, od roku 2002 do loňska. M7 Group provozuje placenou televizi také v Beneluxu a Rakousku.

17. 10. 2013 15:00
Doba čtení: 1 minuta

Skylink chystá vysílání přes IP pro chytrá zařízení. Vstoupil do Stream Group

Lucemburská společnost M7 Group nechce, aby jí ujel vlak: kromě klasické satelitní televize chce nabídnout obsah přes IP do mobilů, tabletů, PC a chytrých televizorů.

Doba čtení: 2 minuty

Belgie zahájila přechod placených televizních kanálů z DVB-T na DVB-T2

Operátor nepočítá s žádným souběhem vysílání v obou standardech, zákazníkům zdarma poskytnul nové přijímače s tunery DVB-T2

Doba čtení: 1 minuta

Apple v Belgii čelí žalobě kvůli nekalým obchodním praktikám vůči zákazníkům

Není to první spor, který Apple kvůli podobným praktikám vedl. Příčinou je snaha firmy prodávat zboží v Evropě s kratší zárukou, než určují zdejší zákony.

Doba čtení: 1 minuta

Google urovnal spor s vydavateli v Belgii

Google oznámil dosažení dohody s vydavateli v Belgii – ti zažalovali Google zhruba před šestí lety ohledně porušování autorského zákona – problémem byly „výstřižky“ ve vyhledávání a v Google News (Zprávy Google). Dohoda mezi vydavateli a Google nicméně nespočívá v tom, že by Google začal vydavatelům platit za to, že používá jejich obsah (taková byla představa). Google uvádí, že místo toho bude s vydavateli spolupracovat na zajištění zdrojů příjmů – ať už přes Google AdSense či další nástroje.…

14. 12. 2012 17:14
Doba čtení: do minuty

Pro mezinárodní trh možná vznikne druhá verze Film Europe Channel, říká jeho šéf Ivan Hronec

V obsáhlém rozhovoru pro DigiZone.cz hovoří Hronec také o plánech pro příští rok, kdy by chtěl vysílání této stanice, ať už v lineární nebo nelineární podobě, dostat do mobilních zařízení.

27. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 20 minut

Televize Óčko je s diváky už deset let. Slaví ve velkém stylu

TÝDENNÍ REVIZE – Hudební televize Óčko se dnes při příležitosti desátých narozenin převlékla do moderního grafického kabátu. K narozeninám ji přijde popřát řada hudebních hvězd.

Doba čtení: 5 minut

Česko má za sebou extrémně dobré příjmové podmínky, nejlepší za poslední desítky let

UVNITŘ VIDEO V České republice se díky nim podařilo dokonce zachytit i digitální televizi a rozhlas z Belgie i Holandska. Vysílače měly přitom v některých případech jen jednotky kilowattů.

Doba čtení: 1 minuta

Servisní poplatek CS Linku a Skylinku je unikát. Jak postupovala M7 Group jinde?

Lucemburská společnost M7 Group doposud něco jako příjem programů ze satelitu zdarma neznala. Podívali jsme se na její cenovou politiku v jiných evropských zemích.

Doba čtení: 5 minut

Trhem satelitní televize zahýbal letos prodej služeb CS Link a Skylink

Pokud bychom měli za letošní rok vybrat jednu událost, která by charakterizovala co nejvýstižněji změny na trhu satelitní televize, pak by to byl bezpochyby prodej služeb CS Link a Skylink do rukou lucemburské společnosti M77 Group, jež už má v této oblasti zkušenosti například ze zemí Beneluxu nebo Rakouska. Opět se ale toho dělo za letošek tolik, že jsme museli hodně krátit a vybrat pro vás z událostí pouze ty nejzásadnější, abyste článek dočetli do konce. Bezpochyby to bude ale opět zajímavé čtení.

29. 12. 2011 0:00
Doba čtení: 8 minut

Populární BBC iPlayer bude dostupný globálně

12. 12. 2011 9:13
Doba čtení: 2 minuty

Unikátní kanál Film Europe se v Česku zatím se zájmem nesetkal

Minulý týden ve čtvrtek se v Bratislavě slavnostně představil projekt filmového kanálu Film Europe, který je unikátní nejen co do pohledu českých a slovenských programů, ale v podstatě všech stanic na starém kontinentu. Jako jediný program se totiž orientuje výhradně na evropský film, a je ho tak v podstatě možné označit za lokální variantu prémiového kanálu HBO. Jeho zakladatel a výkonný ředitel Ivan Hronec už má na něj v tuto chvíli velmi kladnou odezvu ze zahraničí. Zájem o něj je v Maďarsku i dalších zemích.

Doba čtení: 6 minut

Spojí se CS Link se Skylinkem? Otázka, která teď zajímá každého

Placená satelitní televize zažila v České republice koncem předminulého měsíce otřes v základech. Lucemburská společnost M7 Group, doposud vlastník služby CS Link, koupila i konkurenční Skylink. Co to znamená? Skupina se k tomu prozatím nechce příliš vyjadřovat a hledá spíše vyhýbavé odpovědi ve stylu - služby budou fungovat prozatím samostatně a plány zvažujeme. Lze do budoucna očekávat spojení CS Linku se Skylinkem, a jak chce firma přetavit ve skutečnost sliby v podobě videa na vyžádání a dalších produktů?

Doba čtení: 5 minut

Novým jednatelem satelitního CS Linku je Nizozemec Kees Färber

30. 3. 2011 8:30
Doba čtení: 1 minuta

Soud: Důležité sportovní události mají zůstat na neplacených kanálech

Doba čtení: 1 minuta

Vstup M7 Group do CS Linku může znamenat zásadní změny v této satelitní službě

Přesto, že čtenáři DigiZone.cz vyhlásili nejzásadnější událostí minulého týdne bleskový přesun tureckého seriálu Tisíc a jedna noc na TV Nova z prime timu do méně atraktivního času, podvečera, podle našeho názoru je důležitější vstup skupiny M7 Group do satelitní služby CS Link. Tato skutečnost totiž může mít zásadní vliv na budoucnost satelitní pozice 23,5 stupně východně na českém trhu. M7 Group doposud v Česku spolupracovala s konkurečním Skylinkem, nyní se z těchto dvou operátorů stávají konkurenti. Co můžeme od těchto změn očekávat? Dočkají se diváci CS Linku placených programů v HD kvalitě?

Doba čtení: 5 minut