Hlavní navigace

Netflix letos expanduje do Německa i Rakouska, Česko zatím úspěšně míjí

21. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Služba už je v současné době dostupná pro více než 48 milionů uživatelů v přibližně 40 zemích světa. Produkuje například úspěšný seriál House of Cards s Kevinem Spaceym.

Videoportál Netflix, který nabízí za měsíční poplatek k legálnímu zhlédnutí řadu filmů a seriálů, oblibu si tu získala především původním tvorba v podobě House of Cards s Kevinem Spaceym, včera oficiálně oznámil, že chystá expanzi do dalších šesti evropských zemí. Dvě přitom přímo sousedí s Českou republikou. Jde konkrétně o NěmeckoRakousko. Dalšími čtyřmi trhy, kde se Netflix do konce roku objeví, jsou Švýcarsko, Francie, BelgieLucembursko. O České republice nebo Slovensku se Netflix v tiskové zprávě nezmiňuje – ani v souvislosti s budoucí expanzí.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: V Německu a Francii by mohl na podzim začít fungovat portál Netflix

Netflix chce v zemích, kde bude nově dostupný, nabízet nejen hollywoodskou tvorbu, ale také lokální obsah včetně filmů a seriálů. Uživatelé portálu samozřejmě budou mít k dispozici veškeré atraktivní tituly, na něž jsou zvyklí uživatelé v ostatních státech, například již zmiňovaný House of Cards. Netflix v současné době působí ve více než 40 zemích a počet jeho klientů překročil 48 milionů. Už v minulosti provozovatel on-line videoportálu, který je dostupný například i na chytrých zařízeních, expandoval do Velké Británie, Irska, Dánska, Finska, Norska, ŠvédskaNizozemska.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.