Hlavní navigace

Lucembursko

Prima Max má licenci, odstartuje v horizontu několika týdnů

TÝDENNÍ REVIZE – Společnost FTV Prima učinila důležitý krok zahájení vysílání svého nového kanálu. Ten bude zaměřený zejména na filmy a seriály.

Doba čtení: 6 minut

Stanice Fine Living HD bude brzy dostupná v České republice i na Slovensku

UVNITŘ FOTO – Pozice 23,5 stupně východně bude fungovat jako takzvaný distribuční feed. Znamená to, že program zde bude dostupný v nejvyšší možné kvalitě.

Doba čtení: 1 minuta

Operátor satelitů Astra přichází s IP řešením pro ty, kteří nechtějí klasické antény

Výhodou SAT>IP technologie od společnosti I DO IT je možnost připojení jak klasického satelitního přijímače, tak i několika mobilních zařízení.

Doba čtení: 1 minuta

Provozovatel Skylinku si zajistil distribuci nového erotického kanálu Vivid TV Europe

„Dohoda s M7 Group nás velmi těší, protože umožní okamžitý zásah nové stanice v Evropě nejen pomocí satelitu, ale také díky kabelovým a IPTV rozvodům,“ konstatoval Bill Asher, jeden z šéfů Vivid Entertainment.

15. 10. 2014 16:00
Doba čtení: 1 minuta

Vlastník Skylinku chystá ochranu obsahu díky systému Viaccess-Orca, podrobnosti tají

„V krátkodobém horizontu žádný dopad na náš trh neočekávám. Jedná se spíše o rozvojové projekty,“ reagoval na dotaz serveru DigiZone.cz člen představenstva M7 Group Jaromír Glisník.

Doba čtení: 1 minuta

Česká republika dostala další zemský multiplex, Praha navíc novou televizi

TÝDENNÍ REVIZE – Začátek letních prázdnin rozhodně nelze považovat za poklidný. Kdo si chtěl rozšířit programovou nabídku, musel pro to něco udělat.

Doba čtení: 5 minut

Dohoda Amazonu s Lucemburkem v hledáčku bruselských úředníků

Úřad evropského komisaře pro hospodářskou soutěž zkoumá, zdali velkovévodství daňovou dohodou s americkým internetovým gigantem neporušilo pravidla státní pomoci.

Doba čtení: 2 minuty

Provozovatel satelitů Astra spustil nové webové stránky, láká i na Ultra HD

Firma nabízí na svém portálu mimo jiné i možnost nalezení nejbližší anténářské firmy, jež se postará o instalaci satelitního kompletu, případně zajistí vše potřebné pro sledování TV z družice.

Doba čtení: 1 minuta

Netflix letos expanduje do Německa i Rakouska, Česko zatím úspěšně míjí

Služba už je v současné době dostupná pro více než 48 milionů uživatelů v přibližně 40 zemích světa. Produkuje například úspěšný seriál House of Cards s Kevinem Spaceym.

Doba čtení: 1 minuta

Majitel Skylinku pohltil dalšího evropského operátora, německý KabelKiosk

„Akvizice KabelKiosk je skvělou příležitostí pro náš vstup na německý trh v pozici provozovatele televizní platformy,“ uvedl šéf společnosti M7 Deutschland Kees Färber.

Doba čtení: 1 minuta

Skylink si zajistil smlouvu na dlouhodobou distribuci kanálu Penthouse

Dohoda, kterou uzavřela společnost Penthouse Digital Media s M7 Platform Services, se týká kompletního řešení end-to-end, tedy od uplinku až po distribuci do „obývacího pokoje“.

2. 5. 2014 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Provozovatel Skylinku vyčlenil divizi pro zajištění satelitní distribuce vysílatelům

„Naším cílem je poskytnout zákazníkům skutečně komplexní servis a doručit divákům co nejlepší obraz až do jejich domácností,“ uvedl za nově vzniklou sekci Bill Wiljdeveld.

Doba čtení: 1 minuta

Rozdílné sazby DPH na tištěné a elektronické knihy je nutné sjednotit

Odchod jednoho z největších tuzemských prodejců e-knih do Lucemburska opět připomněl, jak nesmyslné je vyšší zdanění elektronických knih a časopisů. Tlak na změnu sílí.

Doba čtení: 5 minut

Cenzura na Kavčích horách před volbami nebyla, rozhodli radní. A narazili

TÝDENNÍ REVIZE – Na Kavčích horách to tento týden opět vřelo. Ke stížnosti signatářů na údajně ovlivňování zpravodajství ČT se přihlásila i moderátorka Nora Fridrichová.

Doba čtení: 5 minut

Rok 2013 na satelitu? Krachy operátorů, odpojování HD kanálů i významná akvizice

Satelitní službu Skylink letos významně zasáhl krach operátora Satellite BG, díky němuž musela vyřadit z nabídky hned několik kanálů v HD rozlišení. Programy v této kvalitě naštěstí také přibývaly.

Doba čtení: 10 minut

České Radiokomunikace, nebo Radim Pařízek? Nova zatím nemá jasno

TÝDENNÍ REVIZE – Dominantní poskytovatel vysílacích služeb v Česku i ostravský podnikatel by do svého multiplexu rádi Novu Cinema získali. Kdo ale nakonec vyhraje?

Doba čtení: 5 minut

Majitel Skylinku potvrdil, že připravuje expanzi do Maďarska

Satelitní služba Skylink před týdnem představila svým zákazníkům balíček maďarských kanálů. O expanzi operátora služby na tamní trh se hovořilo delší dobu.

Doba čtení: 1 minuta

Karel Peterka to přehnal, Šlágr TV si u ATO pěkně zavařila

TÝDENNÍ REVIZE – Pochybovat o peoplemetrovém měření se nevyplácí. Poznal to i Karel Peterka se svým projektem dechovkové televize Šlágr, která z něho byla vyřazena.

Doba čtení: 5 minut

Provozovatel Skylinku bilancoval, zároveň se poohlíží po expanzi do Maďarska

Operátor se chce i přes některé nedávné problémy soustředit na nabídku HD kanálů a minimalizovat počet programů dostupných paralelně i v SD

Doba čtení: 5 minut

Vlastník Skylinku, lucemburská M7 Group, bude mít nového generálního ředitele

Marco Visser působil v minulosti v nizozemské telekomunikační firmě KPN, kde působil deset let, od roku 2002 do loňska. M7 Group provozuje placenou televizi také v Beneluxu a Rakousku.

17. 10. 2013 15:00
Doba čtení: 1 minuta

Skylink přestal nabízet HBO v klasickém rozlišení, čeká ho vyřazení

Lucemburský operátor působící v České republice a na Slovensku tímto krokem potvrzuje, že do budoucna chce primárně nabízet především programy ve vysoké kvalitě obrazu.

Doba čtení: 1 minuta

Ultra HD formát přivezli na veletrh IFA nejen výrobci spotřební elektroniky

UVNITŘ FOTOGALERIE Lucemburský operátor SES prezentuje formát budoucnosti na Ultra HD televizorech Sony a serveru MediaPlay DST839. Obsah dodala placená služba Sky.

10. 9. 2013 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Formát Ultra HD je budoucností, Radiokomunikace jeho testy okopírují trendy

Na formát Ultra HD už se připravuje řada vysílatelů, především z oblasti placené televize. Chtějí si zejména spravit chuť po nepříliš úspěšném nasazení trojrozměrného obrazu.

Doba čtení: 5 minut

Kritikům sklaplo: Česká televize představila iVysílání (nejen) v chytrých televizorech

TÝDENNÍ REVIZE – Česká televize učinila důležitý technologický a vstřícný krok směrem k divákům, Sony stáhne kanály AXN Scifi a AXN Crime z Česka a testy DVB-T2 mohou pokračovat.

Doba čtení: 4 minuty

Atraktivní nabídka neznamená všechno, poznala to i satelitní služba Skylink

TÝDENNÍ REVIZE – Satelitní operátor pocítil naplno dopad toho, co se může stát, když zkrachuje společnost, z jejíž nabídky přebíral do té svojí některé programy v HD rozlišení.

Doba čtení: 4 minuty

Operátor SES testuje v Ultra HD formátu na satelitu Astra

UVNITŘ FOTO Společnost SES uskutečnila první testy v Ultra HD formátu už v loňském roce, a to na veletrhu IBC v Amsterdamu. Firma se chce stát lídrem v této oblasti na satelitu.

11. 6. 2013 11:05
Doba čtení: 1 minuta

Jaromír Glisník, Skylink: Krachu operátora Satellite BG se neobávám

Šéf Skylinku doufá, že pokud by přece jen ke krachu Satellite BG, který podle jeho slov nehrozí, došlo, podařilo by se vzniklou situaci vyřešit s lucemburskou společností SES.

Doba čtení: 1 minuta

Satelitní operátoři si „oťukávají“ rozlišení 4K, nejaktivnější je v této oblasti SES

V Ultra HD rozlišení by měly být v příštím roce snímány už všechny významné sportovní události, jakými budou například zimní OH v Soči nebo MS ve fotbale pořádané v Brazílii.

Doba čtení: 1 minuta

Česká televize všechny překvapila, místo jednoho nového kanálu spustí hned dva

TÝDENNÍ REVIZE – Nebýt tiskové konference České televize k jejím dvěma novým chystaným kanálům, bylo by tématem číslo 1 bezesporu spuštění programu Telka

Doba čtení: 5 minut

Které programy by se mohly nově objevit v satelitním freeSATu? Zkusili jsme zapátrat

Společnost UPC DTH, která je provozovatelem satelitní televize freeSAT, si loni stanovila za prioritu rozvoj HDTV. Podaří se jí letos co do atraktivity dohnat Skylink?

Doba čtení: 5 minut