Hlavní navigace

Operátor SES testuje v Ultra HD formátu na satelitu Astra

11. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Společnost SES uskutečnila první testy v Ultra HD formátu už v loňském roce, a to na veletrhu IBC v Amsterdamu. Firma se chce stát lídrem v této oblasti na satelitu.

Zkušební promo smyčka ve formátu Ultra HD (4K), rozlišení 3840×2160, se včera objevila na satelitní pozici 19,2 stupně východně, družice Astra. Všimlo si toho několik uživatelů na různých zahraničních fórech věnujících se digitální televizi. Operátor se tak s největší pravděpodobností připravuje na spuštění Ultra HD Demo kanálu, jehož uvedení avizoval už ve druhé polovině loňského roku. Lucemburská SES chce zároveň fungovat jako lídr v této oblasti a pomoci i vysílatelům, kteří o vysílání ve formátu 4K projeví zájem.

Ukázka z vysílání v rozlišení Ultra HD
Autor: transponder-news.de

Ukázka z vysílání v rozlišení Ultra HD

K TÉMATU: Astra chystá pro Evropu satelitní demo kanál v Ultra HDTV o rozlišení 4K

KL24

Dominantní poskytovatel vysílacích služeb ze satelitu už má s touto technologií několikaměsíční zkušenosti. První její testy proběhly na veletrhu IBC v Amsterdamu, později pak na SES Industry Days, které se konaly 18. a 19. dubna v Lucembursku. Uděláme vše pro to, abychom už letos zprostředkovali lidem možnost takový kanál zachytit, uvedl nedávno viceprezident SES pro obchod v Evropě Norbert Hoelzle. Televizory pro Ultra HD vysílání už je možné sehnat i v České republice, ale jejich ceny se zatím šplhají pro běžného smrtelníka do astronomických výšek.

Parametry příjmu: Astra 19,2 stupně východně, 10906/V, SR 22000, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK, kódování žádné (FTA)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).