Hlavní navigace

freeSAT musí zlepšit komunikaci novinek, Skylink má stále o mnoho navrch

freeSAT je službou, která se chce se Skylinkem poprat o platící zákazníky, a pokud se bude snažit i v oblasti komunikace směrem k nám, novinářům, může si tento boj usnadnit.

Doba čtení: 3 minuty

Jen ze servisního poplatku by Skylink 15-milionovou pokutu od ČTÚ splatil za 14 dní

Lucemburská společnost M77 Group, která letos fúzovala s mateřskou M7 Group, se už v prosinci proti dvěma pokutám od Českého telekomunikačního úřadu odvolala

Doba čtení: 1 minuta

Hlavní zprávy na Barrandově zatím diváky neoslnily. Co do počtu jsou spíše podprůměrné

TÝDENNÍ REVIZE – TV Barrandov se rozhodla zasáhnout do zaběhnutého stereotypu českých domácností a nabízí vlastní hlavní zpravodajskou relaci. Diváky ale příliš zatím netáhne.

Doba čtení: 4 minuty

Rok 2012 na satelitu byl přelomový. S přehledem mu vládli Skylink s CS Linkem

Začalo to mohutným přelaďováním na začátku letošního roku, skončilo to prolomením základní programové nabídky. Není pochyb o tom, kterým satelitním službám patřil letošní rok.

Doba čtení: 7 minut

Piráti zavařili CS Linku a Skylinku. Prolomili kódovací systém, databázi klientů i web

TÝDENNÍ REVIZE – Zástupci satelitních služeb CS Link a Skylink nebudou mít dobré spaní. Hned na několika frontách jim zavařili počítačoví piráti. Nejzávažnější je asi zcizení databáze zákazníků.

Doba čtení: 4 minuty

Pro mezinárodní trh možná vznikne druhá verze Film Europe Channel, říká jeho šéf Ivan Hronec

V obsáhlém rozhovoru pro DigiZone.cz hovoří Hronec také o plánech pro příští rok, kdy by chtěl vysílání této stanice, ať už v lineární nebo nelineární podobě, dostat do mobilních zařízení.

27. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 20 minut

Přestaly vám fungovat některé HD kanály od Skylinku? Musíte je přeladit

PARAMETRY UVNITŘ Změna v nabídce největšího satelitního operátora u nás se týkala téměř desítky HD programů. Pokud se neprovedla automaticky, je nutné přijímači „pomoci“.

Doba čtení: 1 minuta

Provozovatel satelitů Astra představil novou aplikaci pro tablety iPad

Pravděpodobně nejužitečnější části aplikace je zobrazení flotily satelitů SES přímo na obloze, a to v lokalitě, v níž se právě nacházíte. iTunes nabízí program zdarma v angličtině.

14. 11. 2012 11:01
Doba čtení: 1 minuta

Operátor Skylink dnes odpojuje od systému CryptoWorks další placené programy

Odpojení placené nabídky na kartách CryptoWorks sesterské služby CS Link je plánováno na 30. listopadu. Samotný CS Link už možnost předplacení placených programů nenabízí.

5. 11. 2012 15:01
Doba čtení: 1 minuta

Skylink od čtvrtka radikálně změní web. Nabídne řadu nových funkcí

UVNITŘ NÁHLED Jednou z nových funkcí bude například průvodce sestavením vyhovujícího programového balíčku. Jde o první radikální změnu pod novým vlastníkem operátora.

Doba čtení: 1 minuta

Česko se dočká nové celoplošné televize, Praha navíc dalšího DVB-T multiplexu

TÝDENN REVIZE – Nová celoplošná televize Pětka odhalila přibližně 14 dní přes svým startem předběžné programové schéma. Sesterská TV Metropol se přesune do nového multiplexu.

Doba čtení: 4 minuty

Miliardář Babiš chce mluvit do televizního byznysu. Domluví se s Pařízkem?

TÝDENNÍ REVIZE – Zprávou číslo jedna pro tento týden je bezpochyby skutečnost, že miliardář Andrej Babiš má zájem vstoupit do televize Pohoda podnikatele Radima Pařízka.

Doba čtení: 4 minuty

Zákazníkům jsme nelhali, reklamy byly v době vysílání pravdivé, říká šéf Skylinku a CS Linku

Ještě loni v prosinci sliboval Skylink a CS Link základní české a slovenské programy bez dalších měsíčních poplatků. „V té době to byla pravda,“ hájí se jejich šéf Jaromír Glisník.

Doba čtení: 11 minut

Servisní poplatek CS Linku a Skylinku je unikát. Jak postupovala M7 Group jinde?

Lucemburská společnost M7 Group doposud něco jako příjem programů ze satelitu zdarma neznala. Podívali jsme se na její cenovou politiku v jiných evropských zemích.

Doba čtení: 5 minut

Bývalý spolupracovník CS Linku: O servisním poplatku jsme věděli už loni v září

Tři čtvrtě roku jsme zákazníkům nabízeli karty pro bezplatné programy s neomezenou platností, o kterých jsme věděli, že za ně stejně budou muset platit, tvrdí Miroslav Babka

Doba čtení: 10 minut

Skylink a CS Link čelí dalším dvěma správním řízením ČTÚ, servisní poplatek to nezastaví

UVNITŘ DOKUMENT „Nemáme bohužel žádné přímé zákonné prostředky, jak zabránit, aby M77 Group začala vybírat servisní poplatek,“ přiznal mluvčí ČTÚ František Malina

Doba čtení: 3 minuty

Nova s Primou odhalily karty. Komerční dvojka navíc i plány na čtvrtý kanál

Dvě důležité tiskové konference máme za sebou v právě končícím týdnu. Programové schéma na následující měsíce odhalily Nova s Primou. Rozhodně je na co se těšit.

4. 8. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Vlastník CS Linku a Skylinku si objednal další kapacitu na družici Astra 3B pro náš trh

Satelitní služby se tímto krokem připravují na možné rozšíření programové nabídky. Nová kapacita umožní jak šíření programů v klasickém tak i vysokém rozlišení obrazu.

Doba čtení: 1 minuta

Odpojení starých karet Skylinku u Novy Sport a Eurosportu piráty nevyřadilo

Piráti se mohou krokům satelitních operátorů omezovat jejich aktivity pouze smát. Výjimkou není ani odpojení původních karet CryptoWorks u kanálů Nova Sport HD a Eurosport HD.

Doba čtení: 1 minuta

Osud neplacených kanálů na kartách CryptoWorks? Zatím je ve hvězdách

Satelitní služby CS Link a Skylink ukončí používání kódování CryptoWorks také u neplacených kanálů. Co ale se zákazníky, kteří si nechtějí vyměnit karty?

Doba čtení: 4 minuty

Satelitní služby CS Link a Skylink už mají společného provozovatele

TÝDENNÍ REVIZE – V průběhu tohoto týdne jsme vás informovali o tom, že satelitní služby CS Link a Skylink budou od 1. dubna oficiálně patřit pod společnost M77 Group.

31. 3. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Druhý HD kanál musí být na všech satelitních kartách, říká šéf techniky ČT

Česká televize jde do jednání o distribuci „ČT HD 2“ s tím, že ho musí nabídnout platformy CS Link a Skylink všem svým zákazníkům.

Doba čtení: 1 minuta

Daniel Klička opouští CS Link a Skylink na vlastní žádost, nebyl propuštěn

Doba čtení: 1 minuta

CS Link a Skylink už nebudou od dubna českými operátory

Doba čtení: 1 minuta

Česká republika bude mít konečně regionální televize na satelitu

TÝDENNÍ REVIZE - Regionální vysílání na celostátní úrovni u nás prozatím silně pokulhává, takže čeští diváci rozhodně museli v pátek přivítat skutečnost, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila satelitní licenci projektu Regionálnítelevize.cz. Ten bude sdružovat velké i malé lokální televize a na ploše 24 hodin denně přinášet jejich obsah. Odstartovat má v dubnu. DigiZone.cz vám tento týden také přinesl exkluzivně informace o chystaném vysílání Radiokomunikací v DVB-T2 a druhém HD kanálu České televize.

17. 3. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Vedení CS Linku a Skylinku v Česku končí, stěhuje se do Lucemburska

Doba čtení: 1 minuta

Opravdu CS Link nezanikne? A pošle mu Skylink svoje neplatící zákazníky?

Tyto otázky mě začaly napadat hned od chvíle, kdy v redakční poště DigiZone.cz přistála tisková zpráva s potvrzením avizované migrace zákazníků placených balíčků satelitní služby CS Link k sesterskému Skylinku. Zatímco CS Link se zbavuje možnosti vysílat programy ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a rozšiřování placené nabídky, Skylink mu postupně odebere všechny lukrativní klienty a ponechá mu jen ty, co jsou „citliví“ na cenu. Jinými slovy, ty obchodně méně zajímavé. Obě služby ale prý zůstanou zachovány. Opravdu?

Doba čtení: 2 minuty

Služby CS Link a Skylink zažívají v těchto měsících velké změny

TÝDENNÍ REVIZE - U satelitních služeb CS Link a Skylink je v posledních měsících opravdu živo. Za novinkami stojí pochopitelně nový vlastník z Lucemburska, který si už vzal obě platformy plně do "parády". Server DigiZone.cz vás tento týden informoval o personálních změnách ve společnostech, které obě služby provozují. Šéfem pro integraci obou operátorů se stal dřívější šéf Skylinku Jaromír Glisník, Daniel Klička z CS Linku naopak vede nově marketing. Tento týden jsme navštívili také dvě tiskové konference. První byla k jarnímu schématu Barrandova, druhá k pokračujícímu sporu Primy a RTA.

14. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Satelitní přelaďování zákazníkům maximálně ulehčíme, slibuje šéf Skylinku

Nebývalé přelaďování programů letos čeká diváky satelitních služeb Skylink a CS Link, dvou vůbec největších poskytovatelů satelitní televize v České republice. „Máme připraveno několik vln informací,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz k připravované kampani člen představenstva společnosti TradeTec a faktický šéf obou služeb Jaromír Glisník. Zákazníkům slibuje mimo jiné podrobné informační e-maily i praktické články ve Skylink magazínu. Šéf Skylinku a CS Linku také hovoří o konci podpory kódování v systému CryptoWorks.

Doba čtení: 12 minut

Skylink zvažuje úpravu ceníku a vytvoření nových balíčků

Doba čtení: 1 minuta