Hlavní navigace

Nová pozice Investigation Discovery v satelitní službě CS Link

Doba čtení: 1 minuta

Helena Vondráčková chtěla na Radiožurnál a je z toho úlet týdne

TÝDENNÍ REVIZE - Událost týdne? Bezpochyby ta středeční, kdy server iHNed.cz a později také Hospodářské noviny informovaly o tom, že Helena Vondráčková napsala stížnost na Radu Českého rozhlasu, aby se zabývala tím, proč ČRo 1 - Radiožurnál nehraje její písničky. Co na tom, že už je posluchači této stanice nechtějí slyšet. Skladby Heleny Vondráčkové jsou přece podle jejích slov národním bohatstvím. Tento úlet pochopitelně nezůstal bez odezvy. Patřičně ho „propraly“ i bulvární deníky. Helena ale stejně se svou stížností neuspěla.

Doba čtení: 5 minut

Penthouse spouští další 3D kanál na pozici služeb CS Link a Skylink

Doba čtení: 1 minuta

Satelitní trh v Česku se segmentoval, ale pouze dočasně

V případě, že by už na satelitním trhu v České republice nedocházelo k žádným změnám, vše by bylo téměř naprosto ideální. Skylink by fungoval jako lídr v oblasti programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), CS Link by byl variantou pro ty, kteří by o HD kanály zájem neměli, Digi TV by byla platformou pro nenáročné a UPC Direct pak alternativou pro ty, kteří by nechtěli rumunskou „kvalitu“ a zároveň by neradi přetáčeli svou satelitní parabolu, pokud tedy mají pouze příjem z jedné pozice. Stav by to byl ale pouze ideální. V reálu tomu bude pochopitelně jinak.

Doba čtení: 5 minut

Discovery HD Showcase česky pro zákazníky Skylinku a T-Mobile televize

4. 5. 2011 10:04
Doba čtení: 1 minuta

Vlastník satelitů Astra investuje 750 milionů korun do nových prostor

Doba čtení: 1 minuta

Pozici 28,2 stupně posílí satelit Astra 2E. Odstartuje v roce 2013

14. 4. 2011 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Satelit Astra 1N, který posílí pozici 19,2 stupně, bude vypuštěn v červnu

11. 4. 2011 12:55
Doba čtení: 1 minuta

Novým jednatelem satelitního CS Linku je Nizozemec Kees Färber

30. 3. 2011 8:30
Doba čtení: 1 minuta

Družice společnosti SES, vlastníka Aster, budou startovat opět i z moře

Doba čtení: 1 minuta

Digi TV chce nabízet HDTV stanice. Neměl by to být problém

TÝDENNÍ REVIZE - Satelitní služba Digi TV překvapila svým výrokem o tom, že chce šířit programy ve vysokém rozlišení obrazu. Nemusí to být ale takový problém, jak si mohou někteří čtenáři myslet. Transpondérová (frekvenční) kapacita se pro SD a HD kanály neliší, jde pouze o to, kolik si jí provozovatel této platformy zaplatí. Co by už však problém být mohl, jsou HDTV boxy. I to by ale Digi TV měla překonat. V Srbsku představila nové přijímače, které mají umožnit tamním divákům snadný přechod z analogového na terestrický příjem. Tyto HD boxy by pak mohly být nabízeny také u nás.

Doba čtení: 5 minut

Koupě satelitního set-top-boxu pouze s MPEG-2 je dnes už nesmysl

Má v dnešní době ještě smysl pořizovat si satelitní přijímač pro sledování televizních programů, které jsou vysílány v kompresním formátu MPEG-2? Titulek odpovídá jasně NE! A je to logické. Pokud se podíváme na satelitní pozici 23,5 stupně východně, kde své programy distribuují služby CS Link, Skylink a T-Mobile televize, vidíme, kterým směrem se trend v distribuci byť jen SD programů, tedy těch v klasickém rozlišení, ubírá. Jedinou službou, jež tak v tuto chvíli šíří programy pouze v MPEG-2, je rumunská Digi TV. To by se ale podle jejích představitelů mohlo letos také změnit. Platforma totiž plánuje zařazení programů v HD kvalitě.

Doba čtení: 5 minut

Satelitní služba Digi TV a programy v HD: Jde to dohromady?

TÝDENNÍ REVIZE - Satelitní služba Digi TV tento týden opět překvapila všechny ty, co si mysleli, že už je ničím její rumunský provozovatel překvapit nedokáže. Prostřednictvím serveru Živé.sk se její zástupkyně nechala slyšet, že v přípravě je zařazení programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Ty doposud její provozovatel nenabízí, ba co víc, přijímače, které Digi TV poskytuje svým zákazníkům, k tomu nejsou vůbec uzpůsobeny. Bude tedy jistě zajímavé sledovat, jak si Digi TV s touto skutečností do budoucna poradí. Dočkat bychom se prý měli stoprocentně stanice Digi Sport HD.

Doba čtení: 5 minut

CS Link zásadně mění strategii. Přichází s placenými HD kanály a kompresí MPEG-4

Přesto, že Česká republika už má pět satelitních služeb, pokud mezi ně počítáme i virtuální T-Mobile televizi, na trh v podstatě vstupuje nový hráč, který má vlastní zájmy se značkou CS Link. Doposud se tato platforma dala hodnotit jako ne příliš progresivní v oblasti nových technologií. Šířila pouze programy v normě MPEG-2, její dva HD programy byly pouze jakousi pomyslnou třešničkou na dortu a hlavně byly neplacené. To se ale s novým stoprocentním vlastníkem společnosti Media Vision, provozovatele CS Linku, rapidně změní.

Doba čtení: 6 minut

Satelitní služba CS Link bude konkurovat Skylinku. Připravuje placené HDTV

Doba čtení: 1 minuta

Provozovatel satelitů Astra vypustí další družice, mimo jiné i na pozici 19,2 stupně

21. 2. 2011 11:33
Doba čtení: 1 minuta

Vstup M7 Group do CS Linku může znamenat zásadní změny v této satelitní službě

Přesto, že čtenáři DigiZone.cz vyhlásili nejzásadnější událostí minulého týdne bleskový přesun tureckého seriálu Tisíc a jedna noc na TV Nova z prime timu do méně atraktivního času, podvečera, podle našeho názoru je důležitější vstup skupiny M7 Group do satelitní služby CS Link. Tato skutečnost totiž může mít zásadní vliv na budoucnost satelitní pozice 23,5 stupně východně na českém trhu. M7 Group doposud v Česku spolupracovala s konkurečním Skylinkem, nyní se z těchto dvou operátorů stávají konkurenti. Co můžeme od těchto změn očekávat? Dočkají se diváci CS Linku placených programů v HD kvalitě?

Doba čtení: 5 minut

Potvrzeno: Satelitní CS Link koupil vlastník platformy Canal Digitaal

Doba čtení: 1 minuta

Ekonomický deník E15: Satelitní služba CS Link bude mít nového vlastníka

Doba čtení: 1 minuta

Majitel satelitů Astra vydělal ve třetím čtvrtletí 2010 přes osm miliard korun

27. 10. 2010 9:14
Doba čtení: 1 minuta

Nekódovaný HDTV kanál Luxe TV je pravděpodobně před krachem

21. 10. 2010 9:37
Doba čtení: 1 minuta

Satelitní pozice 19,2 stupně východně přinese další novinky

11. 10. 2010 12:46
Doba čtení: 1 minuta

Zjistěte si pokrytí satelity Astra v mapách Google Earth

Doba čtení: 1 minuta

Ze satelitu Astra zmizí další kanály lákající na erotické linky

19. 7. 2010 13:00
Doba čtení: 1 minuta

Satelitní diváci přijdou od července o některé volné programy z Astry

Doba čtení: 1 minuta

Satelity Astra 1E a 1G z pozice 23,5 východně jsou bez obsahu

Doba čtení: 1 minuta

Radiokomunikace čekají na povolení k dalšímu testu systému DVB-T2

TÝDENNÍ REVIZE - České Radiokomunikace, dominantní provozovatel rozhlasových a televizních vysílačů v tuzemsku, by rád provedl další test digitální terestrické televize druhé generace, systému DVB-T2. Podle informací serveru DigiZone.cz by se ho mohl operátor dočkat letos v říjnu. Zajímavostí je, že ČRa chtějí tuto technologii vyzkoušet v jednofrekvenční síti pražských vysílačů ve spolupráci s brněnským Kojálem. Český telekomunikační úřad však vzkazuje: Nejprve je nutné dohodnout pravidla.

Doba čtení: 5 minut

První programy Skylinku již vysílají z nového satelitu Astra 3B

15. 6. 2010 9:10
Doba čtení: 1 minuta

Satelit Astra 3B, který využijí i Češi, má aktivních prozatím pět frekvencí

14. 6. 2010 14:22
Doba čtení: 1 minuta

Promo programy společnosti Astra již vysílají z nové družice 3B

14. 6. 2010 10:01
Doba čtení: 1 minuta