Hlavní navigace

Ze satelitu Astra zmizí další kanály lákající na erotické linky

19. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 7. 2010

Více než 30 německých erotických kanálů, které lákají prostřednictvím satelitu Astra statickou obrazovkou nebo jednoduchými videi na erotické linky, bude koncem příštího roku ukončeno. Stane se tak po zásahu Kommission für Jugendmedienschutz (KJM), která dohlíží na ochranu dětí v médiích a podobně. Sdružení se dohodlo na tomto kroku se satelitním operátorem SES Astra.

ČTĚTE TAKÉ: Ze satelitu Astra zmizely některé erotické stanice

Protože Astra musí zůstat v celém procesu neutrální a nesmí do vysílání těchto kanálů zasahovat, jejich vysílání skončí až koncem roku 2011, kdy většině z nich končí smlouva na transpondérovou (frekvenční) kapacitu. Pokud by došlo k obnovení vysílání, muselo by dle požadavku KJM pokračovat v kódovaném režimu. Tímto krokem dojde k efektivnímu odstranění reklamních oken, která nebyla satelitním divákům příliš po chuti. Vysílání programů bylo problematické také proto, že jim licence nebyla udělena v Německu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.