Hlavní navigace

Satelitní služba CS Link ruší předplatné samostatných programů

Doba čtení: 1 minuta

Trhem satelitní televize zahýbal letos prodej služeb CS Link a Skylink

Pokud bychom měli za letošní rok vybrat jednu událost, která by charakterizovala co nejvýstižněji změny na trhu satelitní televize, pak by to byl bezpochyby prodej služeb CS Link a Skylink do rukou lucemburské společnosti M77 Group, jež už má v této oblasti zkušenosti například ze zemí Beneluxu nebo Rakouska. Opět se ale toho dělo za letošek tolik, že jsme museli hodně krátit a vybrat pro vás z událostí pouze ty nejzásadnější, abyste článek dočetli do konce. Bezpochyby to bude ale opět zajímavé čtení.

29. 12. 2011 0:00
Doba čtení: 8 minut

Populární BBC iPlayer bude dostupný globálně

12. 12. 2011 9:13
Doba čtení: 2 minuty

Unikátní kanál Film Europe se v Česku zatím se zájmem nesetkal

Minulý týden ve čtvrtek se v Bratislavě slavnostně představil projekt filmového kanálu Film Europe, který je unikátní nejen co do pohledu českých a slovenských programů, ale v podstatě všech stanic na starém kontinentu. Jako jediný program se totiž orientuje výhradně na evropský film, a je ho tak v podstatě možné označit za lokální variantu prémiového kanálu HBO. Jeho zakladatel a výkonný ředitel Ivan Hronec už má na něj v tuto chvíli velmi kladnou odezvu ze zahraničí. Zájem o něj je v Maďarsku i dalších zemích.

Doba čtení: 6 minut

Na pozici CS Linku a Skylinku odstartoval další nekódovaný 3D kanál

Doba čtení: 1 minuta

freeSAT od UPC už nabízí zákazníkům pouze dekódovací karty ICE

Doba čtení: 1 minuta

Klasická pozemní televizní digitalizace opět nabývá na významu

TÝDENNÍ REVIZE - Digitalizace se vrací v posledních týdnech do našich domácností v podobě, jak ji známe - spouštění nových vysílačů, nové kanály… Vše souvisí s datem konce analogového pozemního vysílání, které se blíží. Za pár dní začne vysílat multiplex 2 na Jesenicku a bude tak pokryta definitivně Česká republika, očekávány je i oficiální start lokálního multiplexu z libereckého Ještědu s televizí RTM. Událostí číslo jedna pro letošní týden ale bylo bezpochyby historicky první společné setkání partnerů satelitních služeb CS Link a Skylink.

Doba čtení: 5 minut

TA3 přešla v satelitní službě freeSAT po více než půl roce na formát 16:9

Doba čtení: 1 minuta

Exkluzivně: Prezentace ze včerejšího setkání partnerů CS Linku a Skylinku

27. 10. 2011 17:25
Doba čtení: 1 minuta

CS Link a Skylink se spojovat nebudou. Z partnerství však vytěží maximum

Ve středu se ve středočeských Senohrabech konalo vůbec první společné setkání obchodních partnerů satelitních služeb CS Link a Skylink. Server DigiZone.cz dostal možnost zúčastnit se této akce a nyní vám z ní přinášíme to nejzajímavější. Zákazníci se nemusí bát, že by se měly služby do budoucna spojovat, alespoň taková je současná vize. Skylink bude nadále fungovat jako platforma pro náročného diváka, kdežto CS Link by mohl být označen za takzvaný „low-cost“. Zachována bude nadále i struktura obou společností, které služby provozují.

Doba čtení: 7 minut

Satelit Astra 1N v komerčním provozu. Pokryje i Evropu včetně Česka

Doba čtení: 1 minuta

Co bude s T-Mobile televizí, pokud se CS Link a Skylink spojí?

Událostí číslo jedna v letošním roce na poli satelitní televize bude bezesporu prodej operátorů CS Link a Skylink do rukou jediné zahraniční společnosti. Málokdo si ale pravděpodobně uvědomil, že na trhu je ještě další hráč, který touto skutečností může být značně ovlivněn. Je jím T-Mobile televize, virtuální satelitní služba, která funguje na kapacitě Skylinku. Co se stane, pokud se Skylink a CS Link spojí? Mohou zákazníci T-Mobile televize i nadále počítat s výhodnými nabídkami, nebo tato služba skončí?

Doba čtení: 5 minut

Všichni na satelitu se mění, jen Digi TV spí

Satelitní služba Digi TV je bezpochyby úkaz, nad kterým musí zůstat každému trochu znalému člověku v oblasti digitální televize rozum stát. Za dobu svého několikaletého působení v České republice a na Slovensku vůbec nijak nehýbala s cenami a místo přidávání stanic je z nabídky spíše pomalu a potichu odebírala. Vaz jí nezlomilo ani to, že dlužila za šíření některých kanálů desítky milionů korun, což se snažila všemožné popřít. Zatímco ostatní se snaží růst, Digi TV zůstává zamrzlá v čase. Na druhou stranu, je to vůbec u této low-costové služby problém?

Doba čtení: 5 minut

Služba freeSAT by UPC Direct nabízí MTV Hits z nové frekvence

Doba čtení: 1 minuta

Odstartuje televize Pohoda opravdu na přelomu letošního a příštího roku?

TÝDENNÍ REVIZE - Digitální plnoformátová televize Pohoda ostravského podnikatele Radima Pařízka by měla odstartovat na přelomu roku, pravděpodobně tedy v lednu. Opravdu lze ale tento termín považovat za definitivní? Pohoda měla podle původních plánů odstartovat už letos na jaře. To se ale nepovedlo. Nyní moravského podnikatele žene k aktivitě případný pátý program České televize - dětská ČT 3. Nejednoho rozhlasového posluchače pak jistě překvapilo zvolení rozhlasového moderátora roku. Stal se jím totiž "průšvihář" Jiří Pomeje.

15. 10. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut

Spojí se CS Link se Skylinkem? Otázka, která teď zajímá každého

Placená satelitní televize zažila v České republice koncem předminulého měsíce otřes v základech. Lucemburská společnost M7 Group, doposud vlastník služby CS Link, koupila i konkurenční Skylink. Co to znamená? Skupina se k tomu prozatím nechce příliš vyjadřovat a hledá spíše vyhýbavé odpovědi ve stylu - služby budou fungovat prozatím samostatně a plány zvažujeme. Lze do budoucna očekávat spojení CS Linku se Skylinkem, a jak chce firma přetavit ve skutečnost sliby v podobě videa na vyžádání a dalších produktů?

Doba čtení: 5 minut

Válka o diváka nabírá obrátky také na Slovensku, Joj chystá dva další kanály

TÝDENNÍ REVIZE - Ostrá bitva o diváka, která se u nás odehrává zatím hlavně mezi komerčními televizemi, se brzo přesune také na Slovensko. Po Markíze, která již získala licenci pro chystaný filmový kanál Markíza Cinema, plánuje spustit novou stanici také konkurenční JOJ. Ta by již byla provozovatelem třetího privátního programu. Výhledově by však chtěla i čtvrtý kanál. Generální ředitel České televize Petr Dvořák obsadil tři ze čtyř volných pozic v managementu ČT po ředitelích, kteří rezignovali.

Doba čtení: 5 minut

Placená televize ze zahraničí legálně i u nás? Zatím ještě nejásejte

V úterý padlo v Lucemburku přelomové rozhodnutí, které pravděpodobně v budoucnu znění vnímání příjmu zahraniční placené televize na území cizího státu. Soudní dvůr Evropské unie rozhodl o tom, že žádná překážka nemůže bránit zájemci v tom, aby si objednal například v České republice služby jako jsou Sky Italia, Sky UK, Canal Digital a další v případě, že jsou legálně pořízené a zaplacené. Celá věc má ale pochopitelně i svou odvrácenou stranu. Vstupuje do ní totiž copyright, který dává rozhodnutí protipól. Jak se k tomuto rozhodnutí postaví placené kanály a co mu říkají operátoři?

Doba čtení: 5 minut

Skylink mění majitele, trh satelitní placené televize čeká další významná změna

TÝDENNÍ REVIZE - Satelitní placená televize v České republice a na Slovensku zažije s největší pravděpodobností další velké změny. Služba Skylink má totiž nového vlastníka, mediální skupinu M77 Group, pod kterou už u nás patří konkurenční služba CS Link. V tuto chvíli by jakékoliv odhady byly pouhými spekulacemi, je však jasné, že se můžeme dočkat velkých změn. V úvahu je několik scénářů včetně možného zániku obou značek a vzniku úplně nového produktu. Další událostí týdne je bezesporu odchod čtyř vrcholových manažerů z České televize.

Doba čtení: 5 minut

Vlastník CS Linku potvrdil koupi Skylinku. O jejich spojení se nezmínil

Doba čtení: 1 minuta

Satelitní služba Canal Digitaal testuje stanici ID: Discovery pro CS Link

8. 9. 2011 10:45
Doba čtení: 1 minuta

UPC Direct alias freeSAT útočí na zavedené pozice CS Linku a Skylinku

O satelitní službě freeSAT, která je v podstatě přeměněným placeným paketem UPC Direct, už se toho v posledních dnech napsalo více než dost. Na včerejší tiskové konferenci, kam přijelo vedení společnosti UPC DTH z Lucemburska, jsme se proto snažili hledat něco víc. Zajímalo nás například, jak bude freeSAT řešit problematiku dlouhodobého pirátství prostřednictvím takzvaného sharingu a na co se mohou zákazníci těšit v oblasti HD kanálů. Faktem však je, že freeSAT začne konečně pořádně konkurovat službám, jako jsou CS Link a Skylink.

Doba čtení: 5 minut

Satelitní služba freeSAT chce do budoucna zabránit sdílení karet

Doba čtení: 1 minuta

Astra spustila na satelitu další HD kanál. Testuje na něm 3D formát a Dolby zvuk

5. 9. 2011 13:13
Doba čtení: 1 minuta

Satelitní služba freeSAT spustila webové stránky. Odhalila tak i českou nabídku

Doba čtení: 1 minuta

UPC unikly na internet informace o programové nabídce freeSATu

Doba čtení: 2 minuty

Do Česka vstupuje nová satelitní služba freeSAT. Nahradí UPC Direct

TÝDENNÍ REVIZE - Satelitní službu UPC Direct čekají velké změny. Nový bude nejen její název, ale také programové balíčky a ceník. Ačkoliv oficiální představení nové služby je naplánováno až na příští týden, serveru DigiZone.cz se dostaly do rukou dokumenty, které odhalily první informace. Nová služba freeSAT nabídne mimochodem také kartu s programy zdarma, stejně jako je tomu u konkurenčních satelitních služeb CS Link a Skylink. Událostí minulého týdne je však také příprava televize Nova na českou verzi soutěže The Voice.

Doba čtení: 5 minut

Satelitní služba UPC Direct se změní na freeSAT. Nabídne i programy zdarma

Doba čtení: 1 minuta

Satelitní služba UPC Direct prolomí mlčení. Do Prahy přijede její vedení

Doba čtení: 1 minuta

Česká televize pracuje na spuštění druhého programu v HD kvalitě

TÝDENNÍ REVIZE - Olympijské hry bývají vždy nejen významnou sportovní událostí, ale většinou také milníkem, co se týká televizní techniky. Například Slovenská televize během nich v roce 2008 spouštěla svůj okruh Trojka, který už nyní bohužel neexistuje, některé stanice nabídly OH ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a koketovalo se dokonce i s trojrozměrným zobrazením 3D. Není se proto čemu divit, že by Česká televize v příštím roce, tedy při zahájení olympiády v Londýně, ráda spustila druhý program v HD kvalitě.

Doba čtení: 5 minut