Hlavní navigace

Populární BBC iPlayer bude dostupný globálně

Sdílet

Formáty jako Doctor Who, Top Gear nebo Malá Velká Británie budou dostupné po celém světě formou videa na vyžádání. BBC Worldwide, sekce britského veřejnoprávního vysílatele, o tom informuje prostřednictvím svých webových stránek. BBC iPlayer bude brzy spuštěn po celém světě. Buďte první, kdo se o tom dozví, uvádí BBC na svém webu. Podrobnosti zatím nejsou známy.

NEPŘEHÉDNĚTE: Britská BBC čelí kritice, že točila zahraniční dokumenty na zakázku

BBC Worldwide však minulý týden oznámila, že spustí iPlayer ve zkušebním režimu prostřednictvím mobilních zařízení společnosti Apple, tedy telefonů iPhone a přehravače iPod Touch. Služba však bude dostupná prozatím pouze v Austrálii, Rakousku, Belgii, Kanadě, Dánsku, Finsku, Německu, Itálii, Lucembursku, Irsku, Nizozemsku, Portugalsku, Španělsku, Švédsku a Švýcarsku. Globání iPlayer byl uveden na trh poprvé v červenci a zaznamenal velký růst. Přesun na iPhony a iPad Touch přinese výrazné rozšíření mezi potencionální diváky a poskytne jim vynikající obsah z dílny BBC, uvedl při této příležitosti generální ředitel BBC Worldwide John Smith.

Wt100_Právo

Z ARCHIVU: Jan Svoboda by do týmu ČT přivedl exředitelku komunikace BBC

Globální BBC iPlayer je nyní jednou z priorit BBC Worldwide. Vzhledem k tomu, že Česká republika je v této oblasti ne příliš podstatným hráčem, o ní konkrétně se nemluvilo. Dá se však počítat s tím, že pokud bude u nás produkt dostupný, bude zpoplatněn, jako tomu bývá u služeb video on demand (videa na vyžádání). Ostatně se není čemu divit. BBC iPlayer Global je komerční produkt. Krok BBC Worldwide je jen z řady dalších, který přesvědčuje o tom, jak bude v budoucnu pro televizní média internet důležitý. V lednu navíc bude iPlayer rozšířen o další kategorie, mez kterými nebude chybět Hudba nebo Umění a kultura. Do budoucna by se v rámci globálního přehrávače mohli objevit také lokalizované verze rozhlasových stanic BBC s původní tvorbou.