Hlavní navigace

Populární BBC iPlayer bude dostupný globálně

12. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
12. 12. 2011

Formáty jako Doctor Who, Top Gear nebo Malá Velká Británie budou dostupné po celém světě formou videa na vyžádání. BBC Worldwide, sekce britského veřejnoprávního vysílatele, o tom informuje prostřednictvím svých webových stránek. BBC iPlayer bude brzy spuštěn po celém světě. Buďte první, kdo se o tom dozví, uvádí BBC na svém webu. Podrobnosti zatím nejsou známy.

NEPŘEHÉDNĚTE: Britská BBC čelí kritice, že točila zahraniční dokumenty na zakázku

BBC Worldwide však minulý týden oznámila, že spustí iPlayer ve zkušebním režimu prostřednictvím mobilních zařízení společnosti Apple, tedy telefonů iPhone a přehravače iPod Touch. Služba však bude dostupná prozatím pouze v Austrálii, Rakousku, Belgii, Kanadě, Dánsku, Finsku, Německu, Itálii, Lucembursku, Irsku, Nizozemsku, Portugalsku, Španělsku, Švédsku a Švýcarsku. Globání iPlayer byl uveden na trh poprvé v červenci a zaznamenal velký růst. Přesun na iPhony a iPad Touch přinese výrazné rozšíření mezi potencionální diváky a poskytne jim vynikající obsah z dílny BBC, uvedl při této příležitosti generální ředitel BBC Worldwide John Smith.

MM AI t

Z ARCHIVU: Jan Svoboda by do týmu ČT přivedl exředitelku komunikace BBC

Globální BBC iPlayer je nyní jednou z priorit BBC Worldwide. Vzhledem k tomu, že Česká republika je v této oblasti ne příliš podstatným hráčem, o ní konkrétně se nemluvilo. Dá se však počítat s tím, že pokud bude u nás produkt dostupný, bude zpoplatněn, jako tomu bývá u služeb video on demand (videa na vyžádání). Ostatně se není čemu divit. BBC iPlayer Global je komerční produkt. Krok BBC Worldwide je jen z řady dalších, který přesvědčuje o tom, jak bude v budoucnu pro televizní média internet důležitý. V lednu navíc bude iPlayer rozšířen o další kategorie, mez kterými nebude chybět Hudba nebo Umění a kultura. Do budoucna by se v rámci globálního přehrávače mohli objevit také lokalizované verze rozhlasových stanic BBC s původní tvorbou.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).