Hlavní navigace

Kanada

BlackBerry vcelku nikdo zatím nechce, možná bude rozprodáno

Jediný zájemce o celé BlackBerry — Fairfax Financial — zatím nesehnal nabídnuté 4,7 miliardy dolarů; ostatní oslovení uvažují nanejvýš nad některými částmi společnosti.

10. 10. 2013 16:48
Doba čtení: 1 minuta

AVG koupila LPILevelPlatforms, která nabízí software pro vzdálenou správu IT

Akvizice rozšíří stávající služby AVG založené na cloudu. Firma do svých produktů integruje nástroje pro vzdálený monitoring a management.

12. 6. 2013 16:56
Doba čtení: 1 minuta

Kanadská antipirátská organizace přichycena při činu

Kanadská antipirátská organizace Canipre používala na svém webu fotografie, aniž by k nim měla zajištěna autorská práva.

Doba čtení: 1 minuta

Tradiční vydavatelé periodik zkoušejí čistě digitální speciály nebo týdeníky

O digitální týdenní přílohu jen za předplatné se pokouší Toronto Star. Zatím je nejisté, zda se projekt uchytí.

12. 4. 2013 16:18
Doba čtení: 1 minuta

ČT si registruje název show Nejchytřejší Čech. Stejný formát bodoval v Kanadě

UVNITŘ VIDEO – Kanadská televize CBC soutěž odvysílala poprvé loni. Účastníci procházejí šesti testy inteligence, formát částečně využívá popularity talentových a pěveckých show.

Doba čtení: 1 minuta

Kanadská vláda nabízí trvalý pobyt inovativním podnikatelům

Kanadská vláda chce do země přilákat technologické startupy, a to jen na trvalý pobyt.

Doba čtení: 1 minuta

Prodával pirátský software, soud jeho originální obhajobu v potaz příliš nevzal

Financial Times informuje o případu Dale Thompsona – ten před několika lety zprovoznil web (appletreesolutions.ca) s nabídkou nelegálních kopií softwaru a pokusil se je prodávat. Ale také, jak on sám tvrdí, ukázat na několik podstatných věcí. Tu první, že v případě softwaru nejde o krádež, ale pouze o kopii binárního kódu, a nikoliv fyzického objektu, soud v potaz nevzal. A za porušování zákona ho odsoudil k zaplacení škody a nákladů soudu v celkové výši 445 tisíc dolarů.

Doba čtení: 1 minuta

Dvacet procent provozu na webu v USA a Kanadě je z mobilních zařízení

Analýza společnosti Chitika je dalším pohledem do silného trendu současné doby, stále vyššího využívání mobilních zařízení pro přístup k webu. Podle posledních výsledku jsou mobily a tablety zodpovědné za 20 % provozu na webu v USA a Kanadě. Chytré telefony mají podíl 14.6 %. tablety 5.6 % Windows Phone se podílí provozem v objemu třetiny toho co Blackberry Nejvyšší využití mobilních zařízení pro přístup k webu je večer Apple iPad představuje 95 % provozu v tabletech Apple iPhone představuje 72…

25. 5. 2012 19:09
Doba čtení: 1 minuta

V Kanadě zuří boj o poštovní směrovací čísla

Kanadská Pošta podala žalobu na společnost Geolytica (provozovatele www.geocoder.ca). Problém je crowdsourcingově vytvořená databáze poštovních směrovacích čísel. Kanadská Pošta tvrdí, že je výlučným vlastníkem ochranný práv veškerých tamních PSČ a databáze vytvořená v rámci Geocoder.ca je neautorizované šíření.

Doba čtení: do minuty

Populární BBC iPlayer bude dostupný globálně

12. 12. 2011 9:13
Doba čtení: 2 minuty

Lidé z branže hodnotí pozemní digitalizaci až na výjimky kladně

TÝDENNÍ REVIZE - Digitalizace pozemního vysílání je oficiálně u konce. Jako datum ukončení šíření analogového signálu byl stanoven 11. listopad 2011. Český telekomunikační úřad při této příležitosti pořádal včera takzvané kolokvium, na kterém se sešli odborníci a zainteresované osoby do celého procesu. Zaznělo hodně kladných hlasů, ale ozvala se také kritika. Jaká tedy vlastně digitalizace ve své základní fázi byla? A zapomenout nesmíme pochopitelně ani na blížící se start kanálu Film Europe a další události.

12. 11. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut

Nova Sport oslaví třetí narozeniny návratem NHL. Poprvé ji uvidíte v neděli

Doba čtení: 1 minuta

Nova Sport je těsně před podpisem smlouvy na vysílání hokejové NHL

Doba čtení: 1 minuta

Překvapení týdne: Óčko chce znovu vysílat v multiplexu 3 celoplošně

TÝDENNÍ REVIZE - Aktualitou s nejvyšší čteností byla tento týden na DigiZone.cz ta, která se věnovala možnému vstupu hudební televize Óčko do pozemního multiplexu 3. Není se čemu divit. Překvapením je, že stanice už v něm nechce vysílat pouze v jednotlivých regionech, ale celoplošně. Znamenalo by to, že po úspěšném ukončení jednání by byl program dostupný všude tam, kde už diváci naladí Primu love. Jak to nakonec dopadne, bude jisté pravděpodobně v listopadu. Óčko by se mohlo v multiplexu 3 objevit začátkem příštího roku.

17. 9. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut

Historický seriál Borgiové míří po dvou měsících od premiéry na HBO

Doba čtení: 1 minuta

Naši reportéři nenechají nikoho chladným, věří šéf programu televize Metropol

Po přibližně čtrnácti dnech od startu vysílání je pražská digitální televize Metropol stále ve fázi vychytávání školáckých chyb. Některé logicky přišly až během samotného vysílání a nedalo se s nimi počítat. Co, respektive spíše kdo, nemůže nechat žádného diváka chladným, jsou reportéři v terénu, kteří leckdy vystupují svérázně, a u některých z nich nelze pochybovat o tom, že jsou skutečně z hlavního města. Jde snad o záměr, jak se více přiblížit obyčejným divákům? Nejen o tom jsme si povídali s programovým ředitelem stanice Markem Vítkem a ředitelem vysílání Jiřím Němečkem.

Doba čtení: 11 minut

Úprava parametrů Skylinku zkomplikovala divákům příjem HD programů

TÝDENNÍ REVIZE - Zákazníci satelitní služby Skylink se tento týden dočkali dlouho očekávaného rozšíření programové nabídky. Největším tahákem bude pravděpodobně Travel Channel HD, který si svůj start naplánoval až na 15. listopadu. Změny technických parametrů, jež tento krok vyžadoval, bohužel přinesly divákům také problémy. Některé televizory a moduly nezvládaly příjem HD programů s novými technickými parametry. Skylink tak potkává po řešení problémů s kódováním Irdeto další nepříjemná záležitost. Zástupci platformy však hledají spolu s dotčenými subjekty co nejrychlejší řešení.

Doba čtení: 5 minut

Wild TV expanduje na Slovensko. Orange ji nabídne v HD kvalitě

Doba čtení: 1 minuta

NHL se vrátí v říjnu do Prahy. V HDTV ji uvidí také diváci Novy a Novy Sport

Doba čtení: 1 minuta

Postupový zápas českých hokejistů s Kanadou vidělo 1,2 milionu diváků

20. 5. 2010 9:30
Doba čtení: 1 minuta

Olympijské hokejové finále Kanada - USA sledoval téměř milion diváků

Doba čtení: 1 minuta

Debakl českých hokejistů s Finskem vidělo na ČT 2 živě 726 tisíc diváků

Doba čtení: 1 minuta

Zahrají si čeští hokejisté o medaile? Nad ránem uvidíme na ČT 2

Doba čtení: 1 minuta

Sáblíková pojede opět o zlato, od 22:00 na ČT 2 i v HD kvalitě

Doba čtení: 1 minuta

Hokejový zápas Česko – Lotyšsko v HD kvalitě nad ránem na ČT 2

Doba čtení: 1 minuta

Dělá noční sledování olympiády dobře našemu tělu?

Doba čtení: 1 minuta

Olympijské hokejové utkání Česko – Slovensko v HD kvalitě na ČT 2

Doba čtení: 1 minuta

Další medaili se dnes pokusí získat lyžařský běžec Lukáš Bauer

Doba čtení: 1 minuta

Satelitní služba Digi TV překvapuje: zlepšila signál a mění kódování

TÝDENNÍ REVIZE - Pohřbívali jste už satelitní platformu Digi TV i s jejími zákazníky a nedávali jí už žádnou naději? Pak vás s největší pravděpodobností musely překvapit její poslední kroky. Tento týden totiž došlo u rumunského operátora Digi TV hned k několika novinkám. Platforma dostala novou frekvenci, na které je nyní signál již opticky mnohem silnější, do nabídky přibyla česko-slovenská verze lifestylového a hudebního kanálu MTV a první programy již skončily v kódování Nagravision 2.

Doba čtení: 5 minut

Začíná první "HD zimní olympiáda" v historii. Jste na ni připraveni?

Největší sportovní svátek letošního roku, Zimní olympijské hry ve Vancouveru, začnou v noci na zítřek. Úderem třetí hodiny ráno nabídne Česká televize na svém druhém programu a mezinárodní verze kanálu Eurosport přenos ze slavnostního zahájení 21. zimní olympiády – vůbec první, kterou budou televize přenášet kompletně ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Co musíte udělat, abyste mohli toto vysílání ve vysoké kvalitě sledovat i vy?

Doba čtení: 6 minut