Hlavní navigace

Kanadská antipirátská organizace přichycena při činu

Autor: Isifa
Daniel Dočekal

Kanadská antipirátská organizace Canipre používala na svém webu fotografie, aniž by k nim měla zajištěna autorská práva.

Canipre (Canadia Intellectual Property Rights Enforcement) na svém webu používala fotografie několika fotografů, aniž by k nim měla zajištěna autorská práva. V případě několika fotografií sice šlo o fotografie šířené pod Creative Commons (CC) licencí, ale Canipre neuvedla autora a požadavkům licence tak nevyhověla.

Kanadské Vice to uvádí jednak upozorněním, že je to právě Canipre, která je zodpovědná za dohledávání a stíhání pirátů. A také se snaží vzdělávat internetové uživatele o potřebě dodržovat právo a nekrást. Včetně toho, že nelegální stahování filmů označují za „sociálně nepřijatelné“.

Po upozornění na právně závadný stav Canipre fotografie urychleně stáhla a ředitel společnost se omluvil. A uvedl také, že obrázky se na jejich web dostaly prostřednictvím dodavatele webového řešení, který je licencoval z fotobanky. Slíbil také, že poskytnou informace o dodavateli a fotobance, což už se samozřejmě nestalo.

Marcom

TorrentFreak upozorňuje na další obdobný případ, kdy U.S. Copyright Group okopírovala web svého konkurenta. A to nejenom design, ale také další obsah. Vše napravili až poté, co byli usvědčeni a informace se objevila v médiích. 

Zdroj: THE CANADIAN COMPANY HELPING MOVIE STUDIOS SUE YOU FOR ILLEGAL DOWNLOADING HAS BEEN USING IMAGES WITHOUT PERMISSION

Našli jste v článku chybu?
22. 5. 2013 10:28
Marv-CZ (neregistrovaný)

To je úplně jedno, že oni za to nemohli, že to způsobil dodavatel webu. Oni také pořád chtějí, aby za data uživatelů zodpovídali ISP a podobné subjekty, které s tím nemají nic společného.

22. 5. 2013 17:00
BobTheBuilder (neregistrovaný)

No nevím, tahá to za uši. Být přistižen při činu, to ano. Být chycen při činu, to taky. Ale přichycen? Leda že by to řekla Máňa, pak by to bylo směroplatný.