Hlavní navigace

Kanadská antipirátská organizace přichycena při činu

22. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Kanadská antipirátská organizace Canipre používala na svém webu fotografie, aniž by k nim měla zajištěna autorská práva.

Canipre (Canadia Intellectual Property Rights Enforcement) na svém webu používala fotografie několika fotografů, aniž by k nim měla zajištěna autorská práva. V případě několika fotografií sice šlo o fotografie šířené pod Creative Commons (CC) licencí, ale Canipre neuvedla autora a požadavkům licence tak nevyhověla.

Kanadské Vice to uvádí jednak upozorněním, že je to právě Canipre, která je zodpovědná za dohledávání a stíhání pirátů. A také se snaží vzdělávat internetové uživatele o potřebě dodržovat právo a nekrást. Včetně toho, že nelegální stahování filmů označují za „sociálně nepřijatelné“.

Po upozornění na právně závadný stav Canipre fotografie urychleně stáhla a ředitel společnost se omluvil. A uvedl také, že obrázky se na jejich web dostaly prostřednictvím dodavatele webového řešení, který je licencoval z fotobanky. Slíbil také, že poskytnou informace o dodavateli a fotobance, což už se samozřejmě nestalo.

KL22_nominace

TorrentFreak upozorňuje na další obdobný případ, kdy U.S. Copyright Group okopírovala web svého konkurenta. A to nejenom design, ale také další obsah. Vše napravili až poté, co byli usvědčeni a informace se objevila v médiích. 

Zdroj: THE CANADIAN COMPANY HELPING MOVIE STUDIOS SUE YOU FOR ILLEGAL DOWNLOADING HAS BEEN USING IMAGES WITHOUT PERMISSION

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.