Hlavní navigace

Historický seriál Borgiové míří po dvou měsících od premiéry na HBO

20. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 5. 2011

OPRAVENO Milovníci historických seriálů se mohou těšit již brzo na další z této škatulky. Od 28. června, 22 hodin, bude filmový kanál HBO vysílat drama Borgiové. Jak již název napovídá, seriál odehrávající se na konci 15. století bude vyprávět příběh o neblaze proslulé sáze rodu Borgiů, jež začíná nástupem Rodriga Borgii na papežský stolec. Ztvárnil ho uznávaný herec Jeremy Irons.

ČTĚTE TAKÉ: Provozu videotéky HBO GO v České republice už nic nebráni. Povolila ji RRTV

UXD

Seriál Borgiové je ucelený, nepřikrášlený portrét jednoho z nejvíce fascinujících rodů minulosti. Oscarem oceněný Jeremy Irons ztvárnil Rodriga Borgiu – vychytralého, manipulativního patriarchu rodinného klanu, který stoupá do nejvyšších kruhů moci na pozadí renesanční Itálie. Buduje své impérium prostřednictvím korupce katolické církve a nastoluje nelítostnou nadvládu síly a okázalé krutosti, hlásá anotace k dalšímu očekávanému seriálu stanice Showtime, který si od své premiéry v dubnu získal na mezinárodní filmové databázi IMDb hodnocení 8,5/10.

Zákazníci HBO OD už si budou moci seriál pustit už 30. května, kdy se ve videotéce objeví jeho první epizoda.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.